OPTIMA
General Cargo
Current Trip
| Time Travelled | 12 days |
|---|---|
| Remaining Time | --- |
| Distance Travelled | 1800.92 νμ |
| Remaining Distance | --- |
| AVG Speed | 8.8 Κόμβοι |
| MAX Speed | 12.8 Κόμβοι |
| AVG Wind | 13.5 knots |
| MAX Wind | 31 knots |
| MIN Temp | 4.3°C / 39.74°F |
| MAX Temp | 17.5°C / 63.5°F |
| Βύθισμα | 8.4 μ |
| Λήψη | 3 d πριν |
Current Position
| Γ.Μήκος | --- |
|---|---|
| Γ.Πλάτος | --- |
| Κατάσταση | Under way using engine |
| Ταχύτητα | 10.9 Κόμβοι |
| Πορεία | 87.2° |
| Περιοχή | North Atlantic Ocean |
| Σταθμός AIS | T-AIS |
| Λήψη | 3 d πριν |
Info
Information
Η τρέχουσα θέση του πλοίου OPTIMA είναι στην θαλάσσια περιοχή North Atlantic Ocean με συντεταγμένες 52.51066° / -10.15926°. Η θέση του πλοίου καταγράφηκε στις 2026-03-31 04:45 απο τους σταθμούς λήψης της εφαρμογής. Η ταχύτητα του πλοίου είναι 10.9 Κόμβοι
Ο τύπος του πλοίου OPTIMA (IMO: 9210244, MMSI: 305162000) είναι General Cargo το οποίο κατασκευάστηκε το 2000 ( 26 χρονων ). Πλέει κάτω απο την σημαία [AG] Antigua Barbuda.
Σε αυτή την σελίδα μπορείτε να βρείτε πληροφορίες σχετικά με την τρέχουσα θέση του πλοίου, τις προηγούμενες διαδρομές του καθώς και άλλα δεδομένα. Σε περίπτωση που το πλοίο βρίσκεται εκτός κάλυψης εμφανίζεται το τελευταίο καταγεγραμμένο στίγμα
Η θέση του πλοίου OPTIMA λήφθηκε απο το σύστημα AIS. To myshiptracking.com δεν φέρει καμία ευθύνη για την εγκυρότητα των δεδομένων.
Το τρέχων βύθισμα του πλοίου OPTIMA όπως καταγράφηκε απο το AIS είναι 8.4 μέτρα
Weather
| Temperature | 10.8°C / 51.44°F |
|---|---|
| Wind Speed | 22 knots |
| Direction | 249° WSW |
| Pressure | 1005.5 hPa |
| Humidity | 90.3 % |
| Cloud Coverage | 100 % |
Featured Company
Last Port Calls
| Port | Arrival | Departure | Time In Port |
|---|---|---|---|
| 2026-03-19 20:33 | 2026-03-21 17:25 | 1 d | |
| 2026-03-03 08:25 | 2026-03-03 11:08 | 2 h | |
| 2026-02-23 20:25 | 2026-02-26 03:03 | 2 d | |
| 2026-02-17 16:40 | 2026-02-17 16:42 | 2 m | |
| 2026-02-06 17:17 | 2026-02-08 07:52 | 1 d |
Most Visited Ports (Last year)
| Port | Arrivals | |
|---|---|---|
| 6 | ||
| 4 | ||
| 3 | ||
| 3 | ||
| 2 | ||
| 2 |
Last Trips
| Origin | Departure | Destination | Arrival | Distance | |
|---|---|---|---|---|---|
| 2026-03-03 11:08 | 2026-03-19 20:33 | 2110.70 νμ | |||
| 2026-02-26 03:03 | 2026-03-03 08:25 | 824.20 νμ | |||
| 2026-02-17 16:42 | 2026-02-23 20:25 | 1137.54 νμ | |||
| 2026-02-08 07:52 | 2026-02-17 16:40 | 1927.02 νμ | |||
| 2026-01-28 18:30 | 2026-02-06 17:17 | 272.90 νμ |
Events
| Ώρα | Συμβάν | Λεπτομέρειες | Θέση / Προορισμός | Πληροφορίες |
|---|---|---|---|---|
| 2026-04-02 19:35 | Σταμάτησε | --- |
52.59903 / -9.55219
ESCAS
|
Ταχύτητα: 0.2 kn Πορεία: 157° |
| 2026-03-31 07:23 | Σταμάτησε | --- |
52.59899 / -9.55403
ESCAS
|
Ταχύτητα: 0.3 kn Πορεία: 124° |
| 2026-03-31 04:51 | Αλλαγή κατάστασης | Default Under way using engine |
52.51228 / -10.12714
ESCAS
|
Ταχύτητα: 10.9 kn Πορεία: 87.2° |
| 2026-03-31 04:45 | Αλλαγή κατάστασης | Under way using engine Default |
52.51066 / -10.15926
ESCAS
|
Ταχύτητα: 11.6 kn Πορεία: 99° |
| 2026-03-31 04:45 | Εκτός Κάλυψης |
52.51066 / -10.15926
North Atlantic Ocean
|
Ταχύτητα: 10.9 kn Πορεία: 87.2° |
|
| 2026-03-31 04:40 | Σε Κάλυψη |
52.51066 / -10.15926
North Atlantic Ocean
|
Ταχύτητα: 10.9 kn Πορεία: 87.2° |
|
| 2026-03-31 00:03 | Αλλαγή κατάστασης | Default Under way using engine |
51.80689 / -10.93355
ESCAS
|
Ταχύτητα: 10.8 kn Πορεία: 342.7° |
| 2026-03-30 23:59 | Εκτός Κάλυψης |
51.79382 / -10.93051
North Atlantic Ocean
|
Ταχύτητα: 10.8 kn Πορεία: 342.7° |
|
| 2026-03-30 23:49 | Αλλαγή κατάστασης | Under way using engine Default |
51.76527 / -10.92455
ESCAS
|
Ταχύτητα: 10.2 kn Πορεία: 0° |
| 2026-03-30 23:12 | Αλλαγή κατάστασης | Default Under way using engine |
51.66453 / -10.87991
ESCAS
|
Ταχύτητα: 10.4 kn Πορεία: 349.7° |