ZIGGY1
Pleasure Craft
Current Trip
| Time Travelled | --- |
|---|---|
| Remaining Time | --- |
| Distance Travelled | 75.45 морская миля |
| Remaining Distance | --- |
| AVG Speed | 7.4 Узлы |
| MAX Speed | 8.5 Узлы |
| AVG Wind | 4.6 knots |
| MAX Wind | 8.7 knots |
| MIN Temp | 13.3°C / 55.94°F |
| MAX Temp | 23.1°C / 73.58°F |
| Осадка | --- |
| Позиция Получена | 2 m тому назад |
Current Position
| Долгота | --- |
|---|---|
| Широта | --- |
| Статус | Default |
| Скорость | |
| Курс | --- |
| Район | Kattegat |
| Станция | T-AIS |
| Позиция Получена | 2 m тому назад |
Info
info
Information
The current position of ZIGGY1 is in Kattegat with coordinates 55.17819° / 11.65506° as reported on 2026-04-02 19:02 by AIS to our vessel tracker app. The vessel's current speed is 0 Узлы
The vessel ZIGGY1 (MMSI: 219026899) is a Pleasure Craft It's sailing under the flag of [DK] Denmark.
In this page you can find informations about the vessels current position, last detected port calls, and current voyage information. If the vessels is not in coverage by AIS you will find the latest position.
The current position of ZIGGY1 is detected by our AIS receivers and we are not responsible for the reliability of the data. The last position was recorded while the vessel was in Coverage by the Ais receivers of our vessel tracking app.
Weather
| Temperature | 5.6°C / 42.08°F |
|---|---|
| Wind Speed | 10 knots |
| Direction | 295° WNW |
| Pressure | 1012 hPa |
| Humidity | 76.4 % |
| Cloud Coverage | 98 % |
Featured Company
Limited time offer - Install a base station receiver to your area and list your company on MyShipTracking Free forever!
Last Port Calls
Most Visited Ports (Last year)
| Port | Arrivals |
|---|
Last Trips
| Origin | Departure | Destination | Arrival | Distance |
|---|
Events
| Время | Событие | Детали | Позиция / Направление | Информация |
|---|---|---|---|---|
| 2026-04-02 07:40 | Окончание движения | --- |
55.17822 / 11.65506
|
Скорость: 0.1 kn Курс: 511° |
| 2026-04-02 07:01 | Начало движения | --- |
55.21517 / 11.73604
|
Скорость: 4.6 kn Курс: 240.5° |
| 2026-04-02 06:51 | В покрытии |
55.21611 / 11.73929
Kattegat
|
Скорость: Курс: 511° |
|
| 2026-04-01 10:23 | Вне покрытия |
55.21635 / 11.73916
Kattegat
|
Скорость: 0.1 kn Курс: 511° |
|
| 2026-03-27 23:00 | В покрытии |
55.21710 / 11.73947
Kattegat
|
Скорость: Курс: 511° |
|
| 2026-03-27 21:33 | Вне покрытия |
55.21700 / 11.73938
Kattegat
|
Скорость: 0.1 kn Курс: 511° |
|
| 2026-03-25 23:00 | В покрытии |
55.21707 / 11.73957
Kattegat
|
Скорость: 0.1 kn Курс: 511° |
|
| 2026-03-25 21:40 | Вне покрытия |
55.21702 / 11.73942
Kattegat
|
Скорость: 0.1 kn Курс: 511° |
|
| 2026-03-24 23:01 | В покрытии |
55.21706 / 11.73960
Kattegat
|
Скорость: 0.1 kn Курс: 511° |
|
| 2026-03-24 21:28 | Вне покрытия |
55.21705 / 11.73943
Kattegat
|
Скорость: Курс: 511° |