MULTIND
High speed craft
Current Trip
| Time Travelled | --- |
|---|---|
| Remaining Time | --- |
| Distance Travelled | 451.25 морская миля |
| Remaining Distance | --- |
| AVG Speed | 21.3 Узлы |
| MAX Speed | 21.3 Узлы |
| AVG Wind | 6.8 knots |
| MAX Wind | 25 knots |
| MIN Temp | -9.7°C / 14.54°F |
| MAX Temp | 3.2°C / 37.76°F |
| Осадка | 0 м |
| Позиция Получена | 3 m тому назад |
Current Position
| Долгота | --- |
|---|---|
| Широта | --- |
| Статус | Moored |
| Скорость | |
| Курс | --- |
| Район | Norwegian Sea |
| Станция | T-AIS |
| Позиция Получена | 3 m тому назад |
Info
info
Information
The current position of MULTIND is in Norwegian Sea with coordinates 67.48837° / 15.45510° as reported on 2026-04-03 06:38 by AIS to our vessel tracker app. The vessel's current speed is 0 Узлы
The vessel MULTIND (MMSI: 257126140) is a High speed craft It's sailing under the flag of [NO] Norway.
In this page you can find informations about the vessels current position, last detected port calls, and current voyage information. If the vessels is not in coverage by AIS you will find the latest position.
The current position of MULTIND is detected by our AIS receivers and we are not responsible for the reliability of the data. The last position was recorded while the vessel was in Coverage by the Ais receivers of our vessel tracking app.
Weather
| Temperature | -1.1°C / 30.02°F |
|---|---|
| Wind Speed | 2 knots |
| Direction | 236° SW |
| Pressure | 1009.6 hPa |
| Humidity | 95.8 % |
| Cloud Coverage | 100 % |
Featured Company
Limited time offer - Install a base station receiver to your area and list your company on MyShipTracking Free forever!
Last Port Calls
Most Visited Ports (Last year)
| Port | Arrivals |
|---|
Last Trips
| Origin | Departure | Destination | Arrival | Distance |
|---|
Events
| Время | Событие | Детали | Позиция / Направление | Информация |
|---|---|---|---|---|
| 2026-04-02 19:26 | Статус изменился | Moored Default |
67.48839 / 15.45503
FISHFARMS
|
Скорость: Курс: -1° |
| 2026-04-02 19:23 | Статус изменился | Default Moored |
67.48838 / 15.45503
FISHFARMS
|
Скорость: Курс: 511° |
| 2026-03-30 17:14 | Статус изменился | Moored Under way using engine |
67.48838 / 15.45510
FISHFARMS
|
Скорость: 0.4 kn Курс: 511° |
| 2026-03-30 17:14 | Окончание движения | --- |
67.48838 / 15.45510
FISHFARMS
|
Скорость: Курс: 511° |
| 2026-03-30 17:08 | Начало движения | --- |
67.50318 / 15.41481
FISHFARMS
|
Скорость: 24.7 kn Курс: 119.7° |
| 2026-03-30 17:04 | В покрытии |
67.50098 / 15.38164
Norwegian Sea
|
Скорость: 0.2 kn Курс: 511° |
|
| 2026-03-30 14:23 | Вне покрытия |
67.50097 / 15.38164
Norwegian Sea
|
Скорость: 0.1 kn Курс: 511° |
|
| 2026-03-30 14:23 | Окончание движения | --- |
67.50097 / 15.38164
FISHFARMS
|
Скорость: 0.1 kn Курс: 511° |
| 2026-03-30 14:17 | Начало движения | --- |
67.49019 / 15.45585
FISHFARMS
|
Скорость: 24.6 kn Курс: 4.1° |
| 2026-03-30 14:13 | Статус изменился | Under way using engine Moored |
67.48855 / 15.45579
FISHFARMS
|
Скорость: 0.1 kn Курс: 511° |