PEGASUS
Sailing
Current Trip
| Trip Time | 10 days |
|---|---|
| Trip Distance | 742.50 νμ |
| AVG Speed | 7.9 Κόμβοι |
| MAX Speed | 11.5 Κόμβοι |
| Βύθισμα | --- |
| AVG Wind | 6.8 knots |
| MAX Wind | 11.2 knots |
| MIN Temp | 15.3°C / 59.54°F |
| MAX Temp | 28.1°C / 82.58°F |
| Λήψη | 5 d πριν |
Current Position
| Γ.Μήκος | --- |
|---|---|
| Γ.Πλάτος | --- |
| Κατάσταση | Default |
| Ταχύτητα | 0.1 Κόμβοι |
| Πορεία | --- |
| Περιοχή | Gulf of Suez |
| Σταθμός AIS | T-AIS |
| Λήψη | 5 d πριν |
Info
Information
Η τρέχουσα θέση του πλοίου PEGASUS είναι στην θαλάσσια περιοχή Gulf of Suez με συντεταγμένες 30.58373° / 32.27289°. Η θέση του πλοίου καταγράφηκε στις 2026-03-28 10:23 απο τους σταθμούς λήψης της εφαρμογής. Η ταχύτητα του πλοίου είναι 0.1 Κόμβοι και τώρα βρίσκεται στο λιμάνι ISMAILIA.
Ο τύπος του πλοίου PEGASUS (MMSI: 211633110) είναι Sailing Πλέει κάτω απο την σημαία [DE] Germany.
Σε αυτή την σελίδα μπορείτε να βρείτε πληροφορίες σχετικά με την τρέχουσα θέση του πλοίου, τις προηγούμενες διαδρομές του καθώς και άλλα δεδομένα. Σε περίπτωση που το πλοίο βρίσκεται εκτός κάλυψης εμφανίζεται το τελευταίο καταγεγραμμένο στίγμα
Η θέση του πλοίου PEGASUS λήφθηκε απο το σύστημα AIS. To myshiptracking.com δεν φέρει καμία ευθύνη για την εγκυρότητα των δεδομένων.
Weather
| Temperature | 26°C / 78.8°F |
|---|---|
| Wind Speed | 10 knots |
| Direction | 179° S |
| Pressure | 1011.8 hPa |
| Humidity | 16.9 % |
| Cloud Coverage | 25 % |
Featured Company
Last Port Calls
| Port | Arrival | Departure | Time In Port |
|---|---|---|---|
| 2026-03-28 11:30 | |||
| 2026-03-28 06:20 | 2026-03-28 11:18 | 4 h | |
| 2026-03-18 09:47 | |||
| 2026-03-12 11:06 |
Most Visited Ports (Last year)
| Port | Arrivals | |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1 | ||
| 1 | ||
| 1 | ||
| 1 | ||
| 1 |
Last Trips
| Origin | Departure | Destination | Arrival | Distance | |
|---|---|---|---|---|---|
| 2026-03-18 09:47 | 2026-03-28 11:30 | 742.50 νμ | |||
| 2026-03-18 09:47 | 2026-03-28 06:20 | 699.45 νμ |
Events
| Ώρα | Συμβάν | Λεπτομέρειες | Θέση / Προορισμός | Πληροφορίες |
|---|---|---|---|---|
| 2026-03-28 10:23 | Εκτός Κάλυψης |
30.58373 / 32.27289
Gulf of Suez
[EG] ISMAILIA
|
Ταχύτητα: 0.1 kn Πορεία: 285.7° |
|
| 2026-03-28 09:30 | Σταμάτησε |
30.58370 / 32.27304
[EG] ISMAILIA
|
Ταχύτητα: 0.3 kn Πορεία: 511° |
|
| 2026-03-28 09:30 | ΑΦΙΞΗ |
|
30.58370 / 32.27304
[EG] ISMAILIA
|
Ταχύτητα: 2.8 kn Πορεία: 511° |
| 2026-03-28 09:18 | ΑΝΑΧΩΡΗΣΗ |
|
30.57305 / 32.28613
|
Ταχύτητα: 7.1 kn Πορεία: 325.6° |
| 2026-03-28 06:43 | Σε Κάλυψη |
30.27790 / 32.44507
Gulf of Suez
[EG] SUEZ CANAL
|
Ταχύτητα: 8.9 kn Πορεία: 297.5° |
|
| 2026-03-28 05:26 | Εκτός Κάλυψης |
30.13545 / 32.56965
Gulf of Suez
[EG] SUEZ CANAL
|
Ταχύτητα: 10.6 kn Πορεία: 357° |
|
| 2026-03-28 04:20 | ΑΦΙΞΗ |
|
29.94851 / 32.57819
[EG] SUEZ CANAL
|
Ταχύτητα: 9.3 kn Πορεία: 36.5° |
| 2026-03-28 04:03 | Ξεκίνησε | --- |
29.92614 / 32.54599
|
Ταχύτητα: 4.7 kn Πορεία: 107.1° |
| 2026-03-28 02:59 | Σε Κάλυψη |
29.92764 / 32.54424
Gulf of Suez
|
Ταχύτητα: 0.1 kn Πορεία: 247.6° |
|
| 2026-03-27 14:03 | Εκτός Κάλυψης |
29.92454 / 32.54007
Gulf of Suez
|
Ταχύτητα: 4 kn Πορεία: 31.6° |