GENEVA STAR
Tanker
Current Trip
| Time Travelled | --- |
|---|---|
| Remaining Time | --- |
| Distance Travelled | 8386.22 νμ |
| Remaining Distance | --- |
| AVG Speed | 12.2 Κόμβοι |
| MAX Speed | 17 Κόμβοι |
| AVG Wind | 9.7 knots |
| MAX Wind | 26 knots |
| MIN Temp | 7.4°C / 45.32°F |
| MAX Temp | 29.8°C / 85.64°F |
| Βύθισμα | 16 μ |
| Λήψη | 1 d πριν |
Current Position
| Γ.Μήκος | --- |
|---|---|
| Γ.Πλάτος | --- |
| Κατάσταση | Under way using engine |
| Ταχύτητα | 13.9 Κόμβοι |
| Πορεία | 245.4° |
| Περιοχή | Indian Ocean |
| Σταθμός AIS | T-AIS |
| Λήψη | 1 d πριν |
Info
Information
Η τρέχουσα θέση του πλοίου GENEVA STAR είναι στην θαλάσσια περιοχή Indian Ocean με συντεταγμένες -20.14350° / 57.36574°. Η θέση του πλοίου καταγράφηκε στις 2026-04-01 17:51 απο τους σταθμούς λήψης της εφαρμογής. Η ταχύτητα του πλοίου είναι 13.9 Κόμβοι
Ο τύπος του πλοίου GENEVA STAR (IMO: 1028528, MMSI: 538011663) είναι Tanker Πλέει κάτω απο την σημαία [MH] Marshall Is.
Σε αυτή την σελίδα μπορείτε να βρείτε πληροφορίες σχετικά με την τρέχουσα θέση του πλοίου, τις προηγούμενες διαδρομές του καθώς και άλλα δεδομένα. Σε περίπτωση που το πλοίο βρίσκεται εκτός κάλυψης εμφανίζεται το τελευταίο καταγεγραμμένο στίγμα
Η θέση του πλοίου GENEVA STAR λήφθηκε απο το σύστημα AIS. To myshiptracking.com δεν φέρει καμία ευθύνη για την εγκυρότητα των δεδομένων.
Το τρέχων βύθισμα του πλοίου GENEVA STAR όπως καταγράφηκε απο το AIS είναι 16 μέτρα
Weather
| Temperature | 25.2°C / 77.36°F |
|---|---|
| Wind Speed | 17 knots |
| Direction | 163° SSE |
| Pressure | 1013.1 hPa |
| Humidity | 64.8 % |
| Cloud Coverage | 4 % |
Featured Company
Last Port Calls
| Port | Arrival | Departure | Time In Port |
|---|---|---|---|
| 2026-02-13 15:47 | 2026-02-13 18:04 | 2 h | |
| 2026-02-01 18:01 |
Most Visited Ports (Last year)
| Port | Arrivals | |
|---|---|---|
| 4 | ||
| 2 |
Last Trips
| Origin | Departure | Destination | Arrival | Distance | |
|---|---|---|---|---|---|
| 2026-02-01 18:01 | 2026-02-13 15:47 | 762.40 νμ |
Events
| Ώρα | Συμβάν | Λεπτομέρειες | Θέση / Προορισμός | Πληροφορίες |
|---|---|---|---|---|
| 2026-04-01 17:56 | Αλλαγή κατάστασης | Default Under way using engine |
-20.15174 / 57.34697
LYMHR-CNZOS
|
Ταχύτητα: 13.9 kn Πορεία: 245.4° |
| 2026-04-01 17:51 | Εκτός Κάλυψης |
-20.14350 / 57.36574
Indian Ocean
|
Ταχύτητα: 13.9 kn Πορεία: 245.4° |
|
| 2026-04-01 17:23 | Ξεκίνησε | --- |
-20.11022 / 57.45032
LYMHR-CNZOS
|
Ταχύτητα: 3.1 kn Πορεία: 259° |
| 2026-04-01 16:51 | Σταμάτησε | --- |
-20.10731 / 57.45316
LYMHR-CNZOS
|
Ταχύτητα: 0.3 kn Πορεία: 154° |
| 2026-04-01 11:45 | Αλλαγή κατάστασης | Under way using engine Default |
-19.49660 / 58.06941
LYMHR-CNZOS
|
Ταχύτητα: 13 kn Πορεία: 240° |
| 2026-04-01 11:32 | Αλλαγή κατάστασης | Default Under way using engine |
-19.47216 / 58.11583
LYMHR-CNZOS
|
Ταχύτητα: 13.4 kn Πορεία: 240.5° |
| 2026-04-01 11:27 | Αλλαγή θάλασσας | Mauritian part of the Indian Ocean Malaysian part of the Malacca Strait |
-19.46536 / 58.12988
Indian Ocean
|
Ταχύτητα: 13.4 kn Πορεία: 240.5° |
| 2026-04-01 11:27 | Αλλαγή κατάστασης | Under way using engine Default |
-19.46536 / 58.12988
LYMHR-CNZOS
|
Ταχύτητα: 13.5 kn Πορεία: 244° |
| 2026-04-01 11:27 | Σε Κάλυψη |
-19.46536 / 58.12988
Indian Ocean
|
Ταχύτητα: 13.4 kn Πορεία: 240.5° |