WE
Pleasure Craft
Current Trip
| Trip Time | 2 days |
|---|---|
| Trip Distance | 178.69 морская миля |
| AVG Speed | 9.6 Узлы |
| MAX Speed | 15.8 Узлы |
| Осадка | --- |
| AVG Wind | 4.6 knots |
| MAX Wind | 8 knots |
| MIN Temp | 21.6°C / 70.88°F |
| MAX Temp | 30.4°C / 86.72°F |
| Позиция Получена | 10 m тому назад |
Current Position
| Долгота | --- |
|---|---|
| Широта | --- |
| Статус | Default |
| Скорость | |
| Курс | --- |
| Район | Gulf of California |
| Станция | T-AIS |
| Позиция Получена | 10 m тому назад |
Info
Information
The current position of WE is in Gulf of California with coordinates 25.81549° / -111.31243° as reported on 2026-04-02 14:36 by AIS to our vessel tracker app. The vessel's current speed is 0 Узлы and is currently inside the port of PUERTO ESCONDIDO.
The vessel WE (MMSI: 368349940) is a Pleasure Craft It's sailing under the flag of [US] USA.
In this page you can find informations about the vessels current position, last detected port calls, and current voyage information. If the vessels is not in coverage by AIS you will find the latest position.
The current position of WE is detected by our AIS receivers and we are not responsible for the reliability of the data. The last position was recorded while the vessel was in Coverage by the Ais receivers of our vessel tracking app.
Weather
| Temperature | 20.8°C / 69.44°F |
|---|---|
| Wind Speed | 7 knots |
| Direction | 250° WSW |
| Pressure | 1011.3 hPa |
| Humidity | 66.9 % |
| Cloud Coverage | 98 % |
Featured Company
Last Port Calls
| Port | Arrival | Departure | Time In Port |
|---|---|---|---|
| 2026-03-25 20:19 | |||
| 2026-03-20 08:36 | 2026-03-23 16:06 | 3 d | |
| 2026-03-16 19:30 | 2026-03-19 18:35 | 2 d | |
| 2026-03-12 15:44 | |||
| 2026-03-05 05:28 | |||
| 2026-03-04 11:13 | |||
| 2026-03-03 12:24 | |||
| 2026-02-20 18:08 | 2026-02-27 04:28 | 6 d | |
| 2026-02-17 16:53 | 2026-02-20 17:49 | 3 d | |
| 2026-02-17 08:08 |
Most Visited Ports (Last year)
| Port | Arrivals | |
|---|---|---|
| 8 | ||
| 7 | ||
| 6 | ||
| 5 | ||
| 2 | ||
| 1 |
Last Trips
| Origin | Departure | Destination | Arrival | Distance | |
|---|---|---|---|---|---|
| 2026-03-23 16:06 | 2026-03-25 20:19 | 178.69 морская миля | |||
| 2026-03-19 18:35 | 2026-03-20 08:36 | 20.79 морская миля | |||
| 2026-03-03 12:24 | 2026-03-16 19:30 | 204.87 морская миля | |||
| 2026-03-03 12:24 | 2026-03-12 15:44 | 204.65 морская миля | |||
| 2026-03-03 12:24 | 2026-03-05 05:28 | 204.55 морская миля | |||
| 2026-03-03 12:24 | 2026-03-04 11:13 | 204.47 морская миля | |||
| 2026-02-20 17:49 | 2026-02-20 18:08 | 4.46 морская миля | |||
| 2026-02-17 08:08 | 2026-02-17 16:53 | 105.03 морская миля |
Events
| Время | Событие | Детали | Позиция / Направление | Информация |
|---|---|---|---|---|
| 2026-03-26 03:38 | Окончание движения |
25.81549 / -111.31252
[MX] PUERTO ESCONDIDO
|
Скорость: 0.2 kn Курс: 511° |
|
| 2026-03-26 03:19 | Порт |
|
25.81237 / -111.30703
[MX] PUERTO ESCONDIDO
|
Скорость: 2.6 kn Курс: 511° |
| 2026-03-25 21:46 | В покрытии |
26.89428 / -111.79844
Gulf of California
|
Скорость: 15.3 kn Курс: 126.3° |
|
| 2026-03-24 18:25 | Вне покрытия |
26.75126 / -111.86267
Gulf of California
|
Скорость: 10.7 kn Курс: 236.3° |
|
| 2026-03-24 15:18 | В покрытии |
26.78060 / -111.53342
Gulf of California
|
Скорость: 12.2 kn Курс: 321.5° |
|
| 2026-03-24 11:14 | Вне покрытия |
26.11179 / -111.28658
Gulf of California
|
Скорость: 0.5 kn Курс: 511° |
|
| 2026-03-24 11:11 | Окончание движения | --- |
26.11176 / -111.28655
|
Скорость: 0.3 kn Курс: 511° |
| 2026-03-24 11:03 | В покрытии |
26.11167 / -111.28654
Gulf of California
|
Скорость: 0.7 kn Курс: 511° |
|
| 2026-03-24 09:56 | Вне покрытия |
26.11175 / -111.28647
Gulf of California
|
Скорость: 0.2 kn Курс: 511° |
|
| 2026-03-24 09:56 | В покрытии |
26.11175 / -111.28647
Gulf of California
|
Скорость: 0.2 kn Курс: 511° |