VILLA SPLIT
Sailing
Current Trip
| Time Travelled | 7 days |
|---|---|
| Remaining Time | --- |
| Distance Travelled | 205.90 морская миля |
| Remaining Distance | --- |
| AVG Speed | 5.8 Узлы |
| MAX Speed | 9.2 Узлы |
| AVG Wind | 10.6 knots |
| MAX Wind | 16 knots |
| MIN Temp | 23.4°C / 74.12°F |
| MAX Temp | 27.5°C / 81.5°F |
| Осадка | --- |
| Позиция Получена | 13 m тому назад |
Current Position
| Долгота | --- |
|---|---|
| Широта | --- |
| Статус | Default |
| Скорость | |
| Курс | --- |
| Район | Caribbean Sea |
| Станция | T-AIS |
| Позиция Получена | 13 m тому назад |
Info
Information
The current position of VILLA SPLIT is in Caribbean Sea with coordinates 17.15073° / -62.63063° as reported on 2026-04-03 10:38 by AIS to our vessel tracker app. The vessel's current speed is 0 Узлы
The vessel VILLA SPLIT (MMSI: 232054429) is a Sailing It's sailing under the flag of [GB] United Kingdom.
In this page you can find informations about the vessels current position, last detected port calls, and current voyage information. If the vessels is not in coverage by AIS you will find the latest position.
The current position of VILLA SPLIT is detected by our AIS receivers and we are not responsible for the reliability of the data. The last position was recorded while the vessel was in Coverage by the Ais receivers of our vessel tracking app.
Weather
| Temperature | 25°C / 77°F |
|---|---|
| Wind Speed | 15 knots |
| Direction | 77° ENE |
| Pressure | 1014.4 hPa |
| Humidity | 76.2 % |
| Cloud Coverage | 99 % |
Featured Company
Last Port Calls
| Port | Arrival | Departure | Time In Port |
|---|---|---|---|
| 2026-03-26 12:12 | 2026-03-26 12:52 | 39 m | |
| 2026-03-16 07:56 | 2026-03-24 14:15 | 8 d | |
| 2026-03-06 12:22 | 2026-03-07 12:50 | 1 d | |
| 2026-02-27 10:25 | 2026-03-03 10:15 | 3 d | |
| 2026-02-20 10:27 | 2026-02-22 12:21 | 2 d | |
| 2026-02-14 11:06 | 2026-02-16 09:16 | 1 d | |
| 2026-02-10 03:39 | |||
| 2026-02-04 10:05 | 2026-02-07 11:06 | 3 d | |
| 2026-02-02 14:41 | 2026-02-03 07:18 | 16 h |
Most Visited Ports (Last year)
| Port | Arrivals | |
|---|---|---|
| 7 | ||
| 3 | ||
| 3 | ||
| 2 | ||
| 1 | ||
| 1 |
Last Trips
| Origin | Departure | Destination | Arrival | Distance | |
|---|---|---|---|---|---|
| 2026-03-24 14:15 | 2026-03-26 12:12 | 1.20 морская миля | |||
| 2026-03-07 12:50 | 2026-03-16 07:56 | 109.54 морская миля | |||
| 2026-03-03 10:15 | 2026-03-06 12:22 | 66.86 морская миля | |||
| 2026-02-22 12:21 | 2026-02-27 10:25 | 15.67 морская миля | |||
| 2026-02-16 09:16 | 2026-02-20 10:27 | 70.86 морская миля | |||
| 2026-02-10 03:39 | 2026-02-14 11:06 | 106.66 морская миля | |||
| 2026-02-03 07:18 | 2026-02-04 10:05 | 24.18 морская миля | |||
| 2026-01-29 10:28 | 2026-02-02 14:41 | 96.85 морская миля |
Events
| Время | Событие | Детали | Позиция / Направление | Информация |
|---|---|---|---|---|
| 2026-04-03 10:38 | Окончание движения | --- |
17.15073 / -62.63063
|
Скорость: Курс: 511° |
| 2026-04-03 09:28 | Изменение морского района | Saint Kitts and Nevis part of the Caribbean Sea Guadeloupe and Martinique part of the Caribbean Sea |
17.06266 / -62.60054
Caribbean Sea
|
Скорость: 6.1 kn Курс: 321.4° |
| 2026-04-03 09:27 | В покрытии |
17.06266 / -62.60054
Caribbean Sea
|
Скорость: 6.1 kn Курс: 321.4° |
|
| 2026-04-03 02:04 | Вне покрытия |
16.44789 / -62.01753
Caribbean Sea
|
Скорость: 8 kn Курс: 314.8° |
|
| 2026-04-02 22:30 | Начало движения | --- |
16.16114 / -61.77913
|
Скорость: 5.3 kn Курс: 325° |
| 2026-04-02 17:02 | Окончание движения | --- |
16.15947 / -61.77763
|
Скорость: Курс: 511° |
| 2026-04-02 13:15 | В покрытии |
15.85160 / -61.61518
Caribbean Sea
|
Скорость: 6.6 kn Курс: 50.4° |
|
| 2026-04-01 22:30 | Вне покрытия |
15.85414 / -61.62091
Caribbean Sea
|
Скорость: 0.1 kn Курс: 332.1° |
|
| 2026-04-01 15:09 | В покрытии |
15.85429 / -61.62099
Caribbean Sea
|
Скорость: Курс: 118.6° |
|
| 2026-04-01 11:39 | Вне покрытия |
15.85391 / -61.62121
Caribbean Sea
|
Скорость: 0.3 kn Курс: 232.9° |