TRANQUILITY
Sailing
Current Trip
| Trip Time | --- |
|---|---|
| Trip Distance | --- |
| AVG Speed | --- |
| MAX Speed | --- |
| Осадка | --- |
| AVG Wind | --- |
| MAX Wind | --- |
| MIN Temp | --- |
| MAX Temp | --- |
| Позиция Получена | 23 h, 35 m тому назад |
Current Position
| Долгота | --- |
|---|---|
| Широта | --- |
| Статус | Default |
| Скорость | |
| Курс | --- |
| Район | North Pacific Ocean |
| Станция | T-AIS |
| Позиция Получена | 23 h, 35 m тому назад |
Info
Information
The current position of TRANQUILITY is in North Pacific Ocean with coordinates 34.24529° / -119.26302° as reported on 2026-03-29 21:17 by AIS to our vessel tracker app. The vessel's current speed is 0 Узлы and is currently inside the port of VENTURA.
The vessel TRANQUILITY (MMSI: 338118099) is a Sailing It's sailing under the flag of [US] USA.
In this page you can find informations about the vessels current position, last detected port calls, and current voyage information. If the vessels is not in coverage by AIS you will find the latest position.
The current position of TRANQUILITY is detected by our AIS receivers and we are not responsible for the reliability of the data. The last position was recorded while the vessel was in Coverage by the Ais receivers of our vessel tracking app.
Weather
| Temperature | 19.2°C / 66.56°F |
|---|---|
| Wind Speed | 4 knots |
| Direction | 237° WSW |
| Pressure | 1013 hPa |
| Humidity | 70.9 % |
| Cloud Coverage | 94 % |
Featured Company
Most Visited Ports (Last year)
| Port | Arrivals | |
|---|---|---|
| 2 | ||
| 1 |
Last Trips
| Origin | Departure | Destination | Arrival | Distance |
|---|
Events
| Время | Событие | Детали | Позиция / Направление | Информация |
|---|---|---|---|---|
| 2026-03-29 21:17 | Вне покрытия |
34.24529 / -119.26302
North Pacific Ocean
[US] VENTURA
|
Скорость: Курс: 511° |
|
| 2026-03-29 21:12 | Окончание движения |
34.24529 / -119.26302
[US] VENTURA
|
Скорость: Курс: 511° |
|
| 2026-03-29 21:04 | Порт |
|
34.24934 / -119.26850
[US] VENTURA
|
Скорость: 4.9 kn Курс: 43.9° |
| 2026-03-29 18:35 | В покрытии |
34.23936 / -119.27951
North Pacific Ocean
|
Скорость: 7.3 kn Курс: 195.9° |