TIMELESS
Pleasure Craft
Current Trip
| Time Travelled | 2 days |
|---|---|
| Remaining Time | --- |
| Distance Travelled | 7.66 морская миля |
| Remaining Distance | --- |
| AVG Speed | 6 Узлы |
| MAX Speed | 6.5 Узлы |
| AVG Wind | 1.5 knots |
| MAX Wind | 1.8 knots |
| MIN Temp | 12°C / 53.6°F |
| MAX Temp | 12.4°C / 54.32°F |
| Осадка | --- |
| Позиция Получена | 2 d тому назад |
Current Position
| Долгота | --- |
|---|---|
| Широта | --- |
| Статус | Default |
| Скорость | 6.4 Узлы |
| Курс | 50.6° |
| Район | Tasman Sea |
| Станция | T-AIS |
| Позиция Получена | 2 d тому назад |
Info
Information
The current position of TIMELESS is in Tasman Sea with coordinates -41.15580° / 173.37043° as reported on 2026-03-31 20:43 by AIS to our vessel tracker app. The vessel's current speed is 6.4 Узлы
The vessel TIMELESS (MMSI: 512004435) is a Pleasure Craft It's sailing under the flag of [NZ] New Zealand.
In this page you can find informations about the vessels current position, last detected port calls, and current voyage information. If the vessels is not in coverage by AIS you will find the latest position.
The current position of TIMELESS is detected by our AIS receivers and we are not responsible for the reliability of the data. The last position was recorded while the vessel was in Coverage by the Ais receivers of our vessel tracking app.
Weather
| Temperature | 12.2°C / 53.96°F |
|---|---|
| Wind Speed | 1 knots |
| Direction | 124° SE |
| Pressure | 1025.9 hPa |
| Humidity | 71.1 % |
| Cloud Coverage | 99 % |
Featured Company
Most Visited Ports (Last year)
| Port | Arrivals | |
|---|---|---|
| 27 |
Events
| Время | Событие | Детали | Позиция / Направление | Информация |
|---|---|---|---|---|
| 2026-03-31 20:43 | Вне покрытия |
-41.15580 / 173.37043
Tasman Sea
|
Скорость: 6.4 kn Курс: 50.6° |
|
| 2026-03-31 19:17 | ПОРТ ОТПРАВЛЕНИЯ |
|
-41.26268 / 173.26424
|
Скорость: 5.4 kn Курс: 219.9° |
| 2026-03-31 19:02 | В покрытии |
-41.25662 / 173.28128
Tasman Sea
[NZ] NELSON
|
Скорость: 3.8 kn Курс: 0.8° |
|
| 2026-03-29 03:01 | Вне покрытия |
-41.26112 / 173.28116
Tasman Sea
[NZ] NELSON
|
Скорость: 0.5 kn Курс: 226.3° |
|
| 2026-03-24 06:31 | В покрытии |
-41.26105 / 173.28120
Tasman Sea
[NZ] NELSON
|
Скорость: 0.4 kn Курс: 247.8° |