PATALYA
---
Current Trip
| Trip Time | --- |
|---|---|
| Trip Distance | --- |
| AVG Speed | --- |
| MAX Speed | --- |
| Осадка | --- |
| AVG Wind | --- |
| MAX Wind | --- |
| MIN Temp | --- |
| MAX Temp | --- |
| Позиция Получена | 1 h, 3 m тому назад |
Current Position
| Долгота | --- |
|---|---|
| Широта | --- |
| Статус | Moored |
| Скорость | |
| Курс | 278° |
| Район | Black Sea |
| Станция | T-AIS |
| Позиция Получена | 1 h, 3 m тому назад |
Info
Information
The current position of PATALYA is in Black Sea with coordinates 44.16568° / 28.65142° as reported on 2026-04-03 03:35 by AIS to our vessel tracker app. The vessel's current speed is 0 Узлы and is currently inside the port of CONSTANTA.
The vessel PATALYA (MMSI: 305402000) is a --- It's sailing under the flag of [AG] Antigua Barbuda.
In this page you can find informations about the vessels current position, last detected port calls, and current voyage information. If the vessels is not in coverage by AIS you will find the latest position.
The current position of PATALYA is detected by our AIS receivers and we are not responsible for the reliability of the data. The last position was recorded while the vessel was in Coverage by the Ais receivers of our vessel tracking app.
Weather
| Temperature | 9.3°C / 48.74°F |
|---|---|
| Wind Speed | 2 knots |
| Direction | 349° N |
| Pressure | 1003.3 hPa |
| Humidity | 92.9 % |
| Cloud Coverage | 99 % |
Featured Company
Most Visited Ports (Last year)
| Port | Arrivals | |
|---|---|---|
| 1 |
Last Trips
| Origin | Departure | Destination | Arrival | Distance |
|---|
Events
| Время | Событие | Детали | Позиция / Направление | Информация |
|---|---|---|---|---|
| 2026-04-03 03:35 | Вне покрытия |
44.16568 / 28.65142
Black Sea
[RO] CONSTANTA
|
Скорость: Курс: 130.4° |
|
| 2026-04-03 03:35 | В покрытии |
44.16568 / 28.65142
Black Sea
[RO] CONSTANTA
|
Скорость: Курс: 130.4° |
|
| 2026-04-02 23:27 | Вне покрытия |
44.16578 / 28.65149
Black Sea
[RO] CONSTANTA
|
Скорость: Курс: 193.1° |
|
| 2026-04-02 23:27 | В покрытии |
44.16578 / 28.65149
Black Sea
[RO] CONSTANTA
|
Скорость: Курс: 193.1° |
|
| 2026-04-02 20:43 | Вне покрытия |
44.16579 / 28.65146
Black Sea
[RO] CONSTANTA
|
Скорость: 0.1 kn Курс: 187.7° |
|
| 2026-04-02 20:43 | В покрытии |
44.16579 / 28.65146
Black Sea
[RO] CONSTANTA
|
Скорость: 0.1 kn Курс: 187.7° |
|
| 2026-04-02 13:58 | Вне покрытия |
44.16565 / 28.65148
Black Sea
[RO] CONSTANTA
|
Скорость: Курс: 325.6° |
|
| 2026-04-01 18:41 | В покрытии |
44.16567 / 28.65143
Black Sea
[RO] CONSTANTA
|
Скорость: Курс: 149.2° |
|
| 2026-04-01 14:14 | Вне покрытия |
44.16575 / 28.65148
Black Sea
[RO] CONSTANTA
|
Скорость: Курс: 147.5° |
|
| 2026-04-01 14:14 | В покрытии |
44.16575 / 28.65148
Black Sea
[RO] CONSTANTA
|
Скорость: Курс: 147.5° |