KINDERDIJK
Passenger
Current Trip
| Time Travelled | 30 days |
|---|---|
| Remaining Time | --- |
| Distance Travelled | 617.09 морская миля |
| Remaining Distance | --- |
| AVG Speed | 4.3 Узлы |
| MAX Speed | 6.9 Узлы |
| AVG Wind | 8.6 knots |
| MAX Wind | 21 knots |
| MIN Temp | 1.4°C / 34.52°F |
| MAX Temp | 17.6°C / 63.68°F |
| Осадка | 0 м |
| Позиция Получена | Сейчас |
Current Position
| Долгота | --- |
|---|---|
| Широта | --- |
| Статус | Under way using engine |
| Скорость | 0.4 Узлы |
| Курс | --- |
| Район | --- |
| Станция | T-AIS |
| Позиция Получена | Сейчас |
Info
info
Information
The current position of KINDERDIJK is in --- with coordinates 51.88851° / 4.62812° as reported on 2026-03-31 04:12 by AIS to our vessel tracker app. The vessel's current speed is 0.4 Узлы
The vessel KINDERDIJK (MMSI: 244740887) is a Passenger It's sailing under the flag of [NL] Netherlands.
In this page you can find informations about the vessels current position, last detected port calls, and current voyage information. If the vessels is not in coverage by AIS you will find the latest position.
The current position of KINDERDIJK is detected by our AIS receivers and we are not responsible for the reliability of the data. The last position was recorded while the vessel was in Coverage by the Ais receivers of our vessel tracking app.
Weather
| Temperature | 3.9°C / 39.02°F |
|---|---|
| Wind Speed | 5 knots |
| Direction | 268° W |
| Pressure | 1025.6 hPa |
| Humidity | 87.8 % |
| Cloud Coverage | 35 % |
Featured Company
Limited time offer - Install a base station receiver to your area and list your company on MyShipTracking Free forever!
Last Port Calls
| Port | Arrival | Departure | Time In Port |
|---|---|---|---|
| 2026-02-23 08:18 | 2026-02-28 09:55 | 5 d |
Most Visited Ports (Last year)
| Port | Arrivals | |
|---|---|---|
| 1 |
Last Trips
| Origin | Departure | Destination | Arrival | Distance |
|---|
Events
| Время | Событие | Детали | Позиция / Направление | Информация |
|---|---|---|---|---|
| 2026-03-31 04:09 | Окончание движения | --- |
51.88849 / 4.62811
KINDERDIJK
|
Скорость: 0.1 kn Курс: 511° |
| 2026-03-31 04:09 | Начало движения | --- |
51.88882 / 4.62799
KINDERDIJK
|
Скорость: 4.3 kn Курс: 174.4° |
| 2026-03-31 04:02 | Окончание движения | --- |
51.89067 / 4.62769
KINDERDIJK
|
Скорость: Курс: 511° |
| 2026-03-31 04:02 | Начало движения | --- |
51.89035 / 4.62767
KINDERDIJK
|
Скорость: 4.1 kn Курс: 0.1° |
| 2026-03-30 22:00 | Окончание движения | --- |
51.88855 / 4.62805
KINDERDIJK
|
Скорость: 0.3 kn Курс: 511° |
| 2026-03-30 22:00 | Начало движения | --- |
51.88870 / 4.62788
KINDERDIJK
|
Скорость: 3.6 kn Курс: 148.3° |
| 2026-03-30 21:58 | Окончание движения | --- |
51.89066 / 4.62767
KINDERDIJK
|
Скорость: Курс: 511° |
| 2026-03-30 21:58 | Начало движения | --- |
51.89041 / 4.62761
KINDERDIJK
|
Скорость: 3.9 kn Курс: 6.5° |
| 2026-03-30 21:46 | Окончание движения | --- |
51.88853 / 4.62806
KINDERDIJK
|
Скорость: 0.1 kn Курс: 511° |
| 2026-03-30 21:46 | Начало движения | --- |
51.88874 / 4.62785
KINDERDIJK
|
Скорость: 3.5 kn Курс: 155.6° |