FOURMIDABLE
Pleasure Craft
Current Trip
| Time Travelled | 2 h, 51 mins |
|---|---|
| Remaining Time | --- |
| Distance Travelled | --- |
| Remaining Distance | --- |
| AVG Speed | --- |
| MAX Speed | --- |
| AVG Wind | --- |
| MAX Wind | --- |
| MIN Temp | --- |
| MAX Temp | --- |
| Осадка | --- |
| Позиция Получена | 2 h, 50 m тому назад |
Current Position
| Долгота | --- |
|---|---|
| Широта | --- |
| Статус | Default |
| Скорость | |
| Курс | --- |
| Район | North Sea |
| Станция | T-AIS |
| Позиция Получена | 2 h, 50 m тому назад |
Info
Information
The current position of FOURMIDABLE is in North Sea with coordinates 52.24726° / 4.70665° as reported on 2026-04-03 07:00 by AIS to our vessel tracker app. The vessel's current speed is 0 Узлы
The vessel FOURMIDABLE (MMSI: 244820919) is a Pleasure Craft It's sailing under the flag of [NL] Netherlands.
In this page you can find informations about the vessels current position, last detected port calls, and current voyage information. If the vessels is not in coverage by AIS you will find the latest position.
The current position of FOURMIDABLE is detected by our AIS receivers and we are not responsible for the reliability of the data. The last position was recorded while the vessel was in Coverage by the Ais receivers of our vessel tracking app.
Weather
| Temperature | 4.7°C / 40.46°F |
|---|---|
| Wind Speed | 6 knots |
| Direction | 183° S |
| Pressure | 1016.1 hPa |
| Humidity | 76.8 % |
| Cloud Coverage | 100 % |
Featured Company
Last Port Calls
| Port | Arrival | Departure | Time In Port |
|---|---|---|---|
| 2026-04-03 09:00 | |||
| 2026-03-08 19:53 | 2026-03-20 17:35 | 11 d | |
| 2026-03-01 21:25 | 2026-03-07 22:22 | 6 d | |
| 2026-02-21 15:39 | 2026-02-27 17:45 | 6 d | |
| 2026-02-21 14:58 | 2026-02-21 15:19 | 20 m | |
| 2026-02-21 14:41 | |||
| 2026-02-11 13:28 | 2026-02-11 13:57 | 28 m | |
| 2026-02-11 11:00 | 2026-02-11 11:37 | 36 m | |
| 2026-02-10 10:35 |
Last Trips
| Origin | Departure | Destination | Arrival | Distance | |
|---|---|---|---|---|---|
| 2026-03-07 22:22 | 2026-03-08 19:53 | 1.37 морская миля | |||
| 2026-02-27 17:45 | 2026-03-01 21:25 | 1.46 морская миля | |||
| 2026-02-21 15:19 | 2026-02-21 15:39 | 1.84 морская миля | |||
| 2026-02-21 14:41 | 2026-02-21 14:58 | 1.61 морская миля | |||
| 2026-02-11 11:37 | 2026-02-11 13:28 | 6.84 морская миля | |||
| 2026-02-10 10:35 | 2026-02-11 11:00 | 29.21 морская миля |
Events
| Время | Событие | Детали | Позиция / Направление | Информация |
|---|---|---|---|---|
| 2026-04-03 07:00 | Вне покрытия |
52.24726 / 4.70665
North Sea
|
Скорость: Курс: 168.4° |
|
| 2026-04-03 07:00 | В покрытии |
52.24726 / 4.70665
North Sea
|
Скорость: Курс: 168.4° |
|
| 2026-04-03 07:00 | ПОРТ ОТПРАВЛЕНИЯ |
|
52.24726 / 4.70665
|
Скорость: Курс: 511° |
| 2026-04-01 19:26 | Вне покрытия |
52.22911 / 4.68480
North Sea
[NL] LEIMUIDEN
|
Скорость: Курс: 210.6° |
|
| 2026-04-01 19:26 | В покрытии |
52.22911 / 4.68480
North Sea
[NL] LEIMUIDEN
|
Скорость: Курс: 210.6° |
|
| 2026-04-01 06:44 | Вне покрытия |
52.22906 / 4.68477
North Sea
[NL] LEIMUIDEN
|
Скорость: Курс: 201.2° |
|
| 2026-04-01 06:44 | В покрытии |
52.22906 / 4.68477
North Sea
[NL] LEIMUIDEN
|
Скорость: Курс: 201.2° |
|
| 2026-03-29 15:06 | Вне покрытия |
52.22905 / 4.68487
North Sea
[NL] LEIMUIDEN
|
Скорость: Курс: 81.7° |
|
| 2026-03-29 12:06 | В покрытии |
52.22908 / 4.68485
North Sea
[NL] LEIMUIDEN
|
Скорость: 0.1 kn Курс: 81.7° |