FEARLESS
Pleasure Craft
Current Trip
| Trip Time | --- |
|---|---|
| Trip Distance | --- |
| AVG Speed | --- |
| MAX Speed | --- |
| Осадка | --- |
| AVG Wind | --- |
| MAX Wind | --- |
| MIN Temp | --- |
| MAX Temp | --- |
| Позиция Получена | 5 m тому назад |
Current Position
| Долгота | --- |
|---|---|
| Широта | --- |
| Статус | Default |
| Скорость | 0.1 Узлы |
| Курс | --- |
| Район | Mediterranean Sea - Eastern Basin |
| Станция | T-AIS |
| Позиция Получена | 5 m тому назад |
Info
Information
The current position of FEARLESS is in Mediterranean Sea - Eastern Basin with coordinates 32.80599° / 35.02996° as reported on 2026-04-02 19:27 by AIS to our vessel tracker app. The vessel's current speed is 0.1 Узлы and is currently inside the port of HAIFA.
The vessel FEARLESS (MMSI: 428073993) is a Pleasure Craft It's sailing under the flag of [IL] Israel.
In this page you can find informations about the vessels current position, last detected port calls, and current voyage information. If the vessels is not in coverage by AIS you will find the latest position.
The current position of FEARLESS is detected by our AIS receivers and we are not responsible for the reliability of the data. The last position was recorded while the vessel was in Coverage by the Ais receivers of our vessel tracking app.
Weather
| Temperature | 16.5°C / 61.7°F |
|---|---|
| Wind Speed | 5 knots |
| Direction | 276° W |
| Pressure | 1013.2 hPa |
| Humidity | 94.1 % |
| Cloud Coverage | 57 % |
Featured Company
Last Port Calls
| Port | Arrival | Departure | Time In Port |
|---|---|---|---|
| 2026-04-02 22:15 | |||
| 2026-03-28 12:55 | |||
| 2026-03-27 03:40 | |||
| 2026-03-25 11:27 | |||
| 2026-03-23 23:06 | |||
| 2026-03-22 16:05 | 2026-03-23 22:52 | 1 d | |
| 2026-03-21 15:49 | |||
| 2026-03-21 04:49 | |||
| 2026-03-15 12:52 | 2026-03-20 21:59 | 5 d | |
| 2026-03-07 12:32 |
Last Trips
| Origin | Departure | Destination | Arrival | Distance | |
|---|---|---|---|---|---|
| 2026-03-23 22:52 | 2026-03-23 23:06 | 1.19 морская миля | |||
| 2026-03-20 21:59 | 2026-03-21 04:49 | 163.66 морская миля | |||
| 2026-02-20 10:32 | 2026-02-20 12:28 | 9.28 морская миля | |||
| 2026-02-16 14:38 | 2026-02-16 14:56 | 10.01 морская миля | |||
| 2026-02-13 09:43 | 2026-02-13 12:04 | 10.45 морская миля | |||
| 2026-02-07 10:20 | 2026-02-07 13:53 | 17.04 морская миля | |||
| 2026-02-06 11:08 | 2026-02-06 13:10 | 11.25 морская миля |
Events
| Время | Событие | Детали | Позиция / Направление | Информация |
|---|---|---|---|---|
| 2026-04-02 19:15 | В покрытии |
32.80586 / 35.03010
Mediterranean Sea - Eastern Basin
[IL] HAIFA
|
Скорость: 0.1 kn Курс: 511° |
|
| 2026-04-02 19:15 | Порт |
|
32.80586 / 35.03010
[IL] HAIFA
|
Скорость: 0.2 kn Курс: 511° |
| 2026-04-02 16:21 | Вне покрытия |
31.71716 / 35.99941
Mediterranean Sea - Eastern Basin
|
Скорость: 0.2 kn Курс: 511° |
|
| 2026-04-02 14:27 | В покрытии |
31.71691 / 35.99933
Mediterranean Sea - Eastern Basin
|
Скорость: Курс: 511° |
|
| 2026-04-02 13:15 | Вне покрытия |
31.71699 / 35.99936
Mediterranean Sea - Eastern Basin
|
Скорость: Курс: 511° |
|
| 2026-04-02 12:33 | В покрытии |
31.71665 / 35.99934
Mediterranean Sea - Eastern Basin
|
Скорость: 0.2 kn Курс: 511° |
|
| 2026-04-02 11:22 | Вне покрытия |
31.71709 / 35.99934
Mediterranean Sea - Eastern Basin
|
Скорость: 0.1 kn Курс: 511° |
|
| 2026-04-02 10:31 | Окончание движения | --- |
31.71707 / 35.99969
|
Скорость: 0.1 kn Курс: 511° |
| 2026-04-02 10:24 | В покрытии |
31.71682 / 35.99953
Mediterranean Sea - Eastern Basin
|
Скорость: 10.7 kn Курс: 148° |
|
| 2026-04-02 08:44 | Вне покрытия |
31.71712 / 35.99959
Mediterranean Sea - Eastern Basin
|
Скорость: 0.1 kn Курс: 511° |