DRIFTER
Pleasure Craft
Current Trip
| Trip Time | --- |
|---|---|
| Trip Distance | --- |
| AVG Speed | --- |
| MAX Speed | --- |
| Осадка | --- |
| AVG Wind | --- |
| MAX Wind | --- |
| MIN Temp | --- |
| MAX Temp | --- |
| Позиция Получена | 15 h, 7 m тому назад |
Current Position
| Долгота | --- |
|---|---|
| Широта | --- |
| Статус | Default |
| Скорость | |
| Курс | --- |
| Район | Aegean Sea |
| Станция | T-AIS |
| Позиция Получена | 15 h, 7 m тому назад |
Info
Information
The current position of DRIFTER is in Aegean Sea with coordinates 37.69713° / 24.05687° as reported on 2026-04-02 02:37 by AIS to our vessel tracker app. The vessel's current speed is 0 Узлы and is currently inside the port of LAVRIO MARINA.
The vessel DRIFTER (MMSI: 250013869) is a Pleasure Craft It's sailing under the flag of [IE] Ireland.
In this page you can find informations about the vessels current position, last detected port calls, and current voyage information. If the vessels is not in coverage by AIS you will find the latest position.
The current position of DRIFTER is detected by our AIS receivers and we are not responsible for the reliability of the data. The last position was recorded while the vessel was in Coverage by the Ais receivers of our vessel tracking app.
Weather
| Temperature | 13°C / 55.4°F |
|---|---|
| Wind Speed | 18 knots |
| Direction | 234° SW |
| Pressure | 992.5 hPa |
| Humidity | 90 % |
| Cloud Coverage | 99 % |
Featured Company
Last Port Calls
| Port | Arrival | Departure | Time In Port |
|---|---|---|---|
| 2026-03-30 10:32 |
Most Visited Ports (Last year)
| Port | Arrivals | |
|---|---|---|
| 8 | ||
| 2 | ||
| 2 | ||
| 1 | ||
| 1 | ||
| 1 |
Last Trips
| Origin | Departure | Destination | Arrival | Distance |
|---|
Events
| Время | Событие | Детали | Позиция / Направление | Информация |
|---|---|---|---|---|
| 2026-04-02 02:37 | Вне покрытия |
37.69713 / 24.05687
Aegean Sea
[GR] LAVRIO MARINA
|
Скорость: Курс: 511° |
|
| 2026-04-02 02:37 | В покрытии |
37.69713 / 24.05687
Aegean Sea
[GR] LAVRIO MARINA
|
Скорость: Курс: 511° |
|
| 2026-03-30 14:04 | Вне покрытия |
37.66872 / 24.06619
Aegean Sea
|
Скорость: 8.1 kn Курс: 42.8° |
|
| 2026-03-30 14:04 | В покрытии |
37.66872 / 24.06619
Aegean Sea
|
Скорость: 8.1 kn Курс: 42.8° |
|
| 2026-03-30 08:56 | Вне покрытия |
37.31460 / 23.33846
Aegean Sea
|
Скорость: 8 kn Курс: 69.3° |
|
| 2026-03-30 07:32 | ПОРТ ОТПРАВЛЕНИЯ |
|
37.31531 / 23.13922
|
Скорость: 8.1 kn Курс: 231.5° |
| 2026-03-30 07:29 | Начало движения |
37.31976 / 23.14487
[GR] PORTOCHELI
|
Скорость: 7.1 kn Курс: 212.7° |
|
| 2026-03-30 07:27 | Окончание движения |
37.32183 / 23.14674
[GR] PORTOCHELI
|
Скорость: 0.2 kn Курс: 511° |
|
| 2026-03-30 07:20 | Начало движения |
37.32406 / 23.14549
[GR] PORTOCHELI
|
Скорость: 4.6 kn Курс: 165.9° |
|
| 2026-03-26 11:33 | В покрытии |
37.32634 / 23.14420
Aegean Sea
[GR] PORTOCHELI
|
Скорость: Курс: 511° |