DANDY
Pleasure Craft
Current Trip
DANDY is out of coverage. Learn how you can join the community and extend the coverage to your area by clicking here!
| Time Travelled | 13 h, 12 mins |
|---|---|
| Remaining Time | --- |
| Distance Travelled | 0.03 морская миля |
| Remaining Distance | --- |
| AVG Speed | --- |
| MAX Speed | --- |
| AVG Wind | 10.7 knots |
| MAX Wind | 10.8 knots |
| MIN Temp | 27.2°C / 80.96°F |
| MAX Temp | 27.4°C / 81.32°F |
| Осадка | --- |
| Позиция Получена | 12 h, 47 m тому назад |
Current Position
| Долгота | --- |
|---|---|
| Широта | --- |
| Статус | Default |
| Скорость | 0.7 Узлы |
| Курс | 32° |
| Район | Caribbean Sea |
| Станция | T-AIS |
| Позиция Получена | 12 h, 47 m тому назад |
Info
info
Information
The current position of DANDY is in Caribbean Sea with coordinates 18.36350° / -68.84885° as reported on 2026-04-02 21:02 by AIS to our vessel tracker app. The vessel's current speed is 0.7 Узлы
The vessel DANDY (MMSI: 338437265) is a Pleasure Craft It's sailing under the flag of [US] USA.
In this page you can find informations about the vessels current position, last detected port calls, and current voyage information. If the vessels is not in coverage by AIS you will find the latest position.
The current position of DANDY is detected by our AIS receivers and we are not responsible for the reliability of the data. The last position was recorded while the vessel was in Coverage by the Ais receivers of our vessel tracking app.
Weather
| Temperature | 27.1°C / 80.78°F |
|---|---|
| Wind Speed | 11 knots |
| Direction | 72° ENE |
| Pressure | 1013.8 hPa |
| Humidity | 64 % |
| Cloud Coverage | 38 % |
Featured Company
Limited time offer - Install a base station receiver to your area and list your company on MyShipTracking Free forever!
Last Port Calls
| Port | Arrival | Departure | Time In Port |
|---|---|---|---|
| 2026-04-01 20:57 | 2026-04-02 16:38 | 19 h | |
| 2026-04-01 08:42 | |||
| 2026-03-07 14:21 | |||
| 2026-03-04 09:42 | 2026-03-07 10:37 | 3 d | |
| 2026-03-02 11:57 | |||
| 2026-02-09 14:03 | 2026-02-27 16:05 | 18 d | |
| 2026-02-05 15:14 | 2026-02-09 11:49 | 3 d | |
| 2026-02-03 14:10 | 2026-02-05 10:35 | 1 d | |
| 2026-02-02 07:57 |
Most Visited Ports (Last year)
| Port | Arrivals | |
|---|---|---|
| 11 | ||
| 11 | ||
| 10 | ||
| 10 | ||
| 4 | ||
| 2 |
Last Trips
| Origin | Departure | Destination | Arrival | Distance | |
|---|---|---|---|---|---|
| 2026-04-01 08:42 | 2026-04-01 20:57 | 21.87 морская миля | |||
| 2026-03-07 10:37 | 2026-03-07 14:21 | 16.09 морская миля | |||
| 2026-03-02 11:57 | 2026-03-04 09:42 | 53.37 морская миля | |||
| 2026-02-09 11:49 | 2026-02-09 14:03 | 7.94 морская миля | |||
| 2026-02-05 10:35 | 2026-02-05 15:14 | 19.70 морская миля | |||
| 2026-02-02 07:57 | 2026-02-03 14:10 | 44.76 морская миля |
Events
| Время | Событие | Детали | Позиция / Направление | Информация |
|---|---|---|---|---|
| 2026-04-02 21:02 | Вне покрытия |
18.36350 / -68.84885
Caribbean Sea
|
Скорость: 0.7 kn Курс: 330.9° |
|
| 2026-04-02 20:38 | В покрытии |
18.36370 / -68.84881
Caribbean Sea
|
Скорость: 0.1 kn Курс: 78° |
|
| 2026-04-02 20:38 | ПОРТ ОТПРАВЛЕНИЯ |
|
18.36370 / -68.84881
|
Скорость: Курс: 75° |
| 2026-04-02 03:19 | Вне покрытия |
18.39790 / -68.90150
Caribbean Sea
[DO] CASA DE CAMPO
|
Скорость: Курс: 0° |
|
| 2026-04-02 02:46 | Статус изменился | At anchor Under way using engine |
18.39790 / -68.90150
[DO] CASA DE CAMPO
|
Скорость: Курс: 75° |
| 2026-04-02 02:40 | В покрытии |
18.39790 / -68.90150
Caribbean Sea
[DO] CASA DE CAMPO
|
Скорость: Курс: 0° |
|
| 2026-04-02 01:29 | Вне покрытия |
18.39790 / -68.90150
Caribbean Sea
[DO] CASA DE CAMPO
|
Скорость: Курс: 0° |
|
| 2026-04-02 00:57 | В покрытии |
18.39790 / -68.90150
Caribbean Sea
[DO] CASA DE CAMPO
|
Скорость: Курс: 0° |
|
| 2026-04-02 00:57 | Порт |
|
18.39790 / -68.90150
[DO] CASA DE CAMPO
|
Скорость: 0.2 kn Курс: 41° |
| 2026-04-01 20:09 | Вне покрытия |
18.24130 / -68.77430
Caribbean Sea
|
Скорость: 0.2 kn Курс: 170° |