KOA
Sailing
Current Trip
| Trip Time | 8 h, 33 mins |
|---|---|
| Trip Distance | 54.65 νμ |
| AVG Speed | 5.7 Κόμβοι |
| MAX Speed | 9.3 Κόμβοι |
| Βύθισμα | --- |
| AVG Wind | 14.2 knots |
| MAX Wind | 17.3 knots |
| MIN Temp | 9.2°C / 48.56°F |
| MAX Temp | 9.5°C / 49.1°F |
| Λήψη | 2 m πριν |
Current Position
| Γ.Μήκος | --- |
|---|---|
| Γ.Πλάτος | --- |
| Κατάσταση | Default |
| Ταχύτητα | |
| Πορεία | 273° |
| Περιοχή | English Channel |
| Σταθμός AIS | T-AIS |
| Λήψη | 2 m πριν |
Info
Information
Η τρέχουσα θέση του πλοίου KOA είναι στην θαλάσσια περιοχή English Channel με συντεταγμένες 48.63972° / -2.02773°. Η θέση του πλοίου καταγράφηκε στις 2026-04-02 17:51 απο τους σταθμούς λήψης της εφαρμογής. Η ταχύτητα του πλοίου είναι 0 Κόμβοι και τώρα βρίσκεται στο λιμάνι SAINT MALO.
Ο τύπος του πλοίου KOA (MMSI: 232018769) είναι Sailing Πλέει κάτω απο την σημαία [GB] United Kingdom.
Σε αυτή την σελίδα μπορείτε να βρείτε πληροφορίες σχετικά με την τρέχουσα θέση του πλοίου, τις προηγούμενες διαδρομές του καθώς και άλλα δεδομένα. Σε περίπτωση που το πλοίο βρίσκεται εκτός κάλυψης εμφανίζεται το τελευταίο καταγεγραμμένο στίγμα
Η θέση του πλοίου KOA λήφθηκε απο το σύστημα AIS. To myshiptracking.com δεν φέρει καμία ευθύνη για την εγκυρότητα των δεδομένων.
Weather
| Temperature | 9.4°C / 48.92°F |
|---|---|
| Wind Speed | 10 knots |
| Direction | 318° NW |
| Pressure | 1022.2 hPa |
| Humidity | 68.6 % |
| Cloud Coverage | 45 % |
Featured Company
Last Port Calls
| Port | Arrival | Departure | Time In Port |
|---|---|---|---|
| 2026-04-02 19:31 | |||
| 2026-03-31 18:08 | 2026-04-02 09:58 | 1 d | |
| 2026-03-31 07:02 | 2026-03-31 17:44 | 10 h | |
| 2026-03-31 06:48 |
Most Visited Ports (Last year)
| Port | Arrivals | |
|---|---|---|
| 31 | ||
| 4 | ||
| 3 | ||
| 1 |
Last Trips
| Origin | Departure | Destination | Arrival | Distance | |
|---|---|---|---|---|---|
| 2026-04-02 09:58 | 2026-04-02 19:31 | 54.65 νμ | |||
| 2026-03-31 17:44 | 2026-03-31 18:08 | 2.08 νμ | |||
| 2026-03-31 06:48 | 2026-03-31 07:02 | 1.51 νμ |
Events
| Ώρα | Συμβάν | Λεπτομέρειες | Θέση / Προορισμός | Πληροφορίες |
|---|---|---|---|---|
| 2026-04-02 17:51 | Σταμάτησε |
48.63972 / -2.02773
[FR] SAINT MALO
|
Ταχύτητα: Πορεία: 273° |
|
| 2026-04-02 17:31 | ΑΦΙΞΗ |
|
48.64020 / -2.03132
[FR] SAINT MALO
|
Ταχύτητα: 2.4 kn Πορεία: 109° |
| 2026-04-02 16:01 | Αλλαγή θάλασσας | French part of the English Channel Jersey part of the English Channel |
48.77813 / -2.17671
English Channel
|
Ταχύτητα: 7.2 kn Πορεία: 150.9° |
| 2026-04-02 14:51 | Εντοπίστηκε στην θάλασσα | Jersey part of the English Channel |
48.91656 / -2.31081
English Channel
|
Ταχύτητα: 9.3 kn Πορεία: 165.6° |
| 2026-04-02 14:51 | Σε Κάλυψη |
48.91656 / -2.31081
English Channel
|
Ταχύτητα: 9.3 kn Πορεία: 165.6° |
|
| 2026-04-02 09:58 | Εκτός Κάλυψης |
49.41016 / -2.46044
English Channel
|
Ταχύτητα: 5 kn Πορεία: 132.6° |
|
| 2026-04-02 08:58 | ΑΝΑΧΩΡΗΣΗ |
|
49.46219 / -2.52626
|
Ταχύτητα: 6 kn Πορεία: 97° |
| 2026-04-02 08:58 | Ξεκίνησε |
49.46218 / -2.52758
[GG] GUERNSEY
|
Ταχύτητα: 6 kn Πορεία: 97° |
|
| 2026-03-31 17:10 | Σταμάτησε |
49.46075 / -2.53002
[GG] GUERNSEY
|
Ταχύτητα: 0.2 kn Πορεία: 80° |
|
| 2026-03-31 17:08 | ΑΦΙΞΗ |
|
49.46232 / -2.52989
[GG] GUERNSEY
|
Ταχύτητα: 6.3 kn Πορεία: 269.6° |