COMMITMENT
Articulated Pusher Tug
Current Trip
| Time Travelled | 1 day |
|---|---|
| Remaining Time | --- |
| Distance Travelled | 462.58 νμ |
| Remaining Distance | --- |
| AVG Speed | 9.5 Κόμβοι |
| MAX Speed | 12.4 Κόμβοι |
| AVG Wind | 12.9 knots |
| MAX Wind | 23 knots |
| MIN Temp | 11.2°C / 52.16°F |
| MAX Temp | 18.1°C / 64.58°F |
| Βύθισμα | 8.6 μ |
| Λήψη | 2 m πριν |
Current Position
| Γ.Μήκος | --- |
|---|---|
| Γ.Πλάτος | --- |
| Κατάσταση | At anchor |
| Ταχύτητα | |
| Πορεία | 183° |
| Περιοχή | North Pacific Ocean |
| Σταθμός AIS | T-AIS |
| Λήψη | 2 m πριν |
Info
Information
Η τρέχουσα θέση του πλοίου COMMITMENT είναι στην θαλάσσια περιοχή North Pacific Ocean με συντεταγμένες 37.71130° / -122.32003°. Η θέση του πλοίου καταγράφηκε στις 2026-04-03 01:34 απο τους σταθμούς λήψης της εφαρμογής. Η ταχύτητα του πλοίου είναι 0 Κόμβοι
Ο τύπος του πλοίου COMMITMENT (IMO: 9369411, MMSI: 338899000) είναι Articulated Pusher Tug το οποίο κατασκευάστηκε το 2009 ( 17 χρονων ). Πλέει κάτω απο την σημαία [US] USA.
Σε αυτή την σελίδα μπορείτε να βρείτε πληροφορίες σχετικά με την τρέχουσα θέση του πλοίου, τις προηγούμενες διαδρομές του καθώς και άλλα δεδομένα. Σε περίπτωση που το πλοίο βρίσκεται εκτός κάλυψης εμφανίζεται το τελευταίο καταγεγραμμένο στίγμα
Η θέση του πλοίου COMMITMENT λήφθηκε απο το σύστημα AIS. To myshiptracking.com δεν φέρει καμία ευθύνη για την εγκυρότητα των δεδομένων.
Το τρέχων βύθισμα του πλοίου COMMITMENT όπως καταγράφηκε απο το AIS είναι 8.6 μέτρα
Weather
| Temperature | 14.5°C / 58.1°F |
|---|---|
| Wind Speed | 13 knots |
| Direction | 288° WNW |
| Pressure | 1017.7 hPa |
| Humidity | 56.3 % |
| Cloud Coverage | --- |
Featured Company
Last Port Calls
| Port | Arrival | Departure | Time In Port |
|---|---|---|---|
| 2026-03-28 10:53 | 2026-03-31 19:44 | 3 d | |
| 2026-03-26 12:06 | 2026-03-27 11:42 | 23 h | |
| 2026-03-22 18:31 | 2026-03-24 05:44 | 1 d | |
| 2026-03-14 23:09 | 2026-03-18 23:42 | 4 d | |
| 2026-03-09 23:23 | 2026-03-12 14:09 | 2 d | |
| 2026-02-27 17:41 | 2026-03-06 12:21 | 6 d | |
| 2026-02-23 22:07 | 2026-02-25 08:24 | 1 d | |
| 2026-02-15 06:43 | 2026-02-21 22:12 | 6 d | |
| 2026-02-11 00:35 | 2026-02-12 12:35 | 1 d | |
| 2026-02-03 00:16 | 2026-02-04 17:35 | 1 d |
Most Visited Ports (Last year)
| Port | Arrivals | |
|---|---|---|
| 31 | ||
| 28 | ||
| 3 | ||
| 3 | ||
| 1 |
Last Trips
| Origin | Departure | Destination | Arrival | Distance | |
|---|---|---|---|---|---|
| 2026-03-27 11:42 | 2026-03-28 10:53 | 157.64 νμ | |||
| 2026-03-24 05:44 | 2026-03-26 12:06 | 487.98 νμ | |||
| 2026-03-18 23:42 | 2026-03-22 18:31 | 500.60 νμ | |||
| 2026-03-12 14:09 | 2026-03-14 23:09 | 520.39 νμ | |||
| 2026-03-06 12:21 | 2026-03-09 23:23 | 497.22 νμ | |||
| 2026-02-25 08:24 | 2026-02-27 17:41 | 514.57 νμ | |||
| 2026-02-21 22:12 | 2026-02-23 22:07 | 484.87 νμ | |||
| 2026-02-12 12:35 | 2026-02-15 06:43 | 531.38 νμ | |||
| 2026-02-04 17:35 | 2026-02-11 00:35 | 524.56 νμ | |||
| 2026-01-31 16:17 | 2026-02-03 00:16 | 533.32 νμ |
Events
| Ώρα | Συμβάν | Λεπτομέρειες | Θέση / Προορισμός | Πληροφορίες |
|---|---|---|---|---|
| 2026-04-03 01:05 | Αλλαγή εκτιμώμενης ώρας άφιξης | 2026/04/03 17:00 2026/04/02 17:00 |
37.71128 / -122.32030
USMRZ
|
Ταχύτητα: Πορεία: 176° |
| 2026-04-03 00:59 | Αλλαγή εκτιμώμενης ώρας άφιξης | 2026/04/02 17:00 2026/04/03 17:00 |
37.71133 / -122.32031
USMRZ
|
Ταχύτητα: Πορεία: 176° |
| 2026-04-03 00:17 | Ο προορισμός άλλαξε | USMRZ USSFO |
37.71137 / -122.32030
USMRZ
|
Ταχύτητα: 0.2 kn Πορεία: 176° |
| 2026-04-03 00:11 | Αλλαγή εκτιμώμενης ώρας άφιξης | 2026/04/03 17:00 2026/04/02 18:00 |
37.71176 / -122.32008
USSFO
|
Ταχύτητα: 0.1 kn Πορεία: 174° |
| 2026-04-03 00:11 | Αλλαγή βυθίσματος | 8.6 6.7 |
37.71176 / -122.32008
USSFO
|
Ταχύτητα: 0.1 kn Πορεία: 174° |
| 2026-04-03 00:11 | Αλλαγή κατάστασης | At anchor Under way using engine |
37.71177 / -122.32007
USSFO
|
Ταχύτητα: Πορεία: 173° |
| 2026-04-02 23:59 | Σταμάτησε | --- |
37.71042 / -122.31980
USSFO
|
Ταχύτητα: 0.3 kn Πορεία: 159° |
| 2026-04-02 21:10 | Ο προορισμός άλλαξε | USSFO USLGB |
37.70798 / -122.73840
USSFO
|
Ταχύτητα: 9.1 kn Πορεία: 54.5° |
| 2026-04-02 21:04 | Αλλαγή εκτιμώμενης ώρας άφιξης | 2026/04/02 18:00 2026/03/24 21:00 |
37.70079 / -122.75087
USLGB
|
Ταχύτητα: 9 kn Πορεία: 53.3° |
| 2026-04-02 21:04 | Αλλαγή βυθίσματος | 6.7 8.4 |
37.70079 / -122.75087
USLGB
|
Ταχύτητα: 9 kn Πορεία: 53.3° |