ASTERODE
Tanker
Current Trip
| Trip Time | 2 days |
|---|---|
| Trip Distance | 213.48 νμ |
| AVG Speed | 5.5 Κόμβοι |
| MAX Speed | 7.6 Κόμβοι |
| Βύθισμα | 0.3 μ |
| AVG Wind | 9.6 knots |
| MAX Wind | 13 knots |
| MIN Temp | 2.8°C / 37.04°F |
| MAX Temp | 10.1°C / 50.18°F |
| Λήψη | 9 m πριν |
Current Position
| Γ.Μήκος | --- |
|---|---|
| Γ.Πλάτος | --- |
| Κατάσταση | Moored |
| Ταχύτητα | |
| Πορεία | --- |
| Περιοχή | North Sea |
| Σταθμός AIS | T-AIS |
| Λήψη | 9 m πριν |
Info
Information
Η τρέχουσα θέση του πλοίου ASTERODE είναι στην θαλάσσια περιοχή North Sea με συντεταγμένες 53.43164° / 10.34461°. Η θέση του πλοίου καταγράφηκε στις 2026-03-31 06:53 απο τους σταθμούς λήψης της εφαρμογής. Η ταχύτητα του πλοίου είναι 0 Κόμβοι και τώρα βρίσκεται στο λιμάνι GEESTHACHT.
Ο τύπος του πλοίου ASTERODE (MMSI: 211620610) είναι Tanker Πλέει κάτω απο την σημαία [DE] Germany.
Σε αυτή την σελίδα μπορείτε να βρείτε πληροφορίες σχετικά με την τρέχουσα θέση του πλοίου, τις προηγούμενες διαδρομές του καθώς και άλλα δεδομένα. Σε περίπτωση που το πλοίο βρίσκεται εκτός κάλυψης εμφανίζεται το τελευταίο καταγεγραμμένο στίγμα
Η θέση του πλοίου ASTERODE λήφθηκε απο το σύστημα AIS. To myshiptracking.com δεν φέρει καμία ευθύνη για την εγκυρότητα των δεδομένων.
Το τρέχων βύθισμα του πλοίου ASTERODE όπως καταγράφηκε απο το AIS είναι 0.3 μέτρα
Weather
| Temperature | 3.8°C / 38.84°F |
|---|---|
| Wind Speed | 8 knots |
| Direction | 273° W |
| Pressure | 1021 hPa |
| Humidity | 94.9 % |
| Cloud Coverage | 70 % |
Featured Company
Last Port Calls
| Port | Arrival | Departure | Time In Port |
|---|---|---|---|
| 2026-03-30 16:43 | |||
| 2026-03-27 16:05 | 2026-03-27 16:21 | 15 m | |
| 2026-03-26 20:46 | 2026-03-27 06:44 | 9 h | |
| 2026-03-25 20:34 | 2026-03-25 21:07 | 33 m | |
| 2026-03-19 16:05 | 2026-03-25 16:13 | 6 d | |
| 2026-03-19 11:57 | 2026-03-19 12:27 | 30 m | |
| 2026-03-18 13:15 | 2026-03-19 00:32 | 11 h | |
| 2026-03-11 18:58 | 2026-03-16 07:57 | 4 d | |
| 2026-03-10 18:21 | 2026-03-10 18:54 | 33 m | |
| 2026-03-10 12:25 | 2026-03-10 13:24 | 58 m |
Most Visited Ports (Last year)
| Port | Arrivals | |
|---|---|---|
| 32 | ||
| 21 | ||
| 13 | ||
| 10 | ||
| 6 | ||
| 6 |
Last Trips
| Origin | Departure | Destination | Arrival | Distance | |
|---|---|---|---|---|---|
| 2026-03-27 16:21 | 2026-03-30 16:43 | 213.48 νμ | |||
| 2026-03-27 06:44 | 2026-03-27 16:05 | 40.86 νμ | |||
| 2026-03-25 21:07 | 2026-03-26 20:46 | 72.13 νμ | |||
| 2026-03-25 16:13 | 2026-03-25 20:34 | 31.19 νμ | |||
| 2026-03-19 12:27 | 2026-03-19 16:05 | 28.16 νμ | |||
| 2026-03-19 00:32 | 2026-03-19 11:57 | 34.75 νμ | |||
| 2026-03-16 07:57 | 2026-03-18 13:15 | 30.70 νμ | |||
| 2026-03-10 18:54 | 2026-03-11 18:58 | 101.36 νμ | |||
| 2026-03-10 13:24 | 2026-03-10 18:21 | 44.23 νμ | |||
| 2026-03-09 21:05 | 2026-03-10 12:25 | 15.74 νμ |
Events
| Ώρα | Συμβάν | Λεπτομέρειες | Θέση / Προορισμός | Πληροφορίες |
|---|---|---|---|---|
| 2026-03-30 15:03 | Αλλαγή κατάστασης | Moored Under way using engine |
53.43159 / 10.34454
[DE] GEESTHACHT
|
Ταχύτητα: Πορεία: 511° |
| 2026-03-30 14:43 | Σταμάτησε |
53.43155 / 10.34467
[DE] GEESTHACHT
|
Ταχύτητα: 0.3 kn Πορεία: 511° |
|
| 2026-03-30 14:43 | ΑΦΙΞΗ |
|
53.43155 / 10.34467
[DE] GEESTHACHT
|
Ταχύτητα: 0.6 kn Πορεία: 511° |
| 2026-03-30 12:54 | Ξεκίνησε | --- |
53.29538 / 10.48927
HAMBURG
|
Ταχύτητα: 3.2 kn Πορεία: 356.5° |
| 2026-03-30 12:15 | Σταμάτησε | --- |
53.29180 / 10.48812
HAMBURG
|
Ταχύτητα: 0.1 kn Πορεία: 511° |
| 2026-03-30 10:56 | Αλλαγή κατάστασης | Under way using engine Default |
53.17986 / 10.50624
HAMBURG
|
Ταχύτητα: 5.9 kn Πορεία: 306° |
| 2026-03-30 10:48 | Αλλαγή κατάστασης | Default Under way using engine |
53.17109 / 10.52018
HAMBURG
|
Ταχύτητα: 5.5 kn Πορεία: 310.8° |
| 2026-03-30 10:41 | Αλλαγή κατάστασης | Under way using engine Default |
53.16427 / 10.53460
HAMBURG
|
Ταχύτητα: 5.5 kn Πορεία: 324° |
| 2026-03-30 10:28 | Αλλαγή κατάστασης | Default Under way using engine |
53.14831 / 10.55585
HAMBURG
|
Ταχύτητα: 5.6 kn Πορεία: 330.3° |
| 2026-03-30 09:17 | Εκτός Κάλυψης |
53.04496 / 10.59275
North Sea
|
Ταχύτητα: 5.8 kn Πορεία: 19° |