BETH ANN
Pleasure Craft
Current Trip
| Time Travelled | 5 h, 4 mins |
|---|---|
| Remaining Time | --- |
| Distance Travelled | 25.70 nm |
| Remaining Distance | --- |
| AVG Speed | 10.4 Knots |
| MAX Speed | 12.2 Knots |
| AVG Wind | 19.9 knots |
| MAX Wind | 20.8 knots |
| MIN Temp | 23.5°C / 74.3°F |
| MAX Temp | 23.9°C / 75.02°F |
| Dybgang | --- |
| Position Modtaget | 10 m siden |
Current Position
| Longitude | --- |
|---|---|
| Latitude | --- |
| Status | Default |
| Fart | 0.6 Knots |
| Kurs | --- |
| Område | North Atlantic Ocean |
| Station | T-AIS |
| Position Modtaget | 10 m siden |
Info
Information
The current position of BETH ANN is in North Atlantic Ocean with coordinates 24.53497° / -76.80098° as reported on 2026-04-02 16:02 by AIS to our vessel tracker app. The vessel's current speed is 0.6 Knots
The vessel BETH ANN (MMSI: 339000258) is a Pleasure Craft It's sailing under the flag of [JM] Jamaica.
In this page you can find informations about the vessels current position, last detected port calls, and current voyage information. If the vessels is not in coverage by AIS you will find the latest position.
The current position of BETH ANN is detected by our AIS receivers and we are not responsible for the reliability of the data. The last position was recorded while the vessel was in Coverage by the Ais receivers of our vessel tracking app.
Weather
| Temperature | 23.9°C / 75.02°F |
|---|---|
| Wind Speed | 19 knots |
| Direction | 94° E |
| Pressure | 1021.3 hPa |
| Humidity | 81.2 % |
| Cloud Coverage | 96 % |
Featured Company
Most Visited Ports (Last year)
| Port | Arrivals | |
|---|---|---|
| 7 | ||
| 4 | ||
| 3 |
Events
| Tid | Hændelsen | Detaljer | Position / Dest | Info |
|---|---|---|---|---|
| 2026-04-02 12:56 | Indenfor Dækning |
24.87599 / -77.05362
North Atlantic Ocean
|
Fart: 12 kn Kurs: 148° |
|
| 2026-04-02 11:09 | Afsejlet fra sidste havn |
|
24.88116 / -77.05715
|
Fart: 0.6 kn Kurs: 511° |
| 2026-04-01 12:56 | Udenfor Dækning |
25.07809 / -77.32936
North Atlantic Ocean
[BS] NASSAU
|
Fart: 0.6 kn Kurs: 264.5° |
|
| 2026-04-01 12:53 | Indenfor Dækning |
25.07813 / -77.32942
North Atlantic Ocean
[BS] NASSAU
|
Fart: 0.6 kn Kurs: 80° |
|
| 2026-03-31 20:27 | Udenfor Dækning |
25.07818 / -77.32950
North Atlantic Ocean
[BS] NASSAU
|
Fart: 0.2 kn Kurs: 188.9° |
|
| 2026-03-31 19:06 | Indenfor Dækning |
25.07818 / -77.32949
North Atlantic Ocean
[BS] NASSAU
|
Fart: 0.3 kn Kurs: 338.1° |
|
| 2026-03-31 16:41 | Udenfor Dækning |
25.07822 / -77.32951
North Atlantic Ocean
[BS] NASSAU
|
Fart: 0.4 kn Kurs: 264.1° |
|
| 2026-03-31 16:23 | Indenfor Dækning |
25.07822 / -77.32956
North Atlantic Ocean
[BS] NASSAU
|
Fart: 0.7 kn Kurs: 231.4° |
|
| 2026-03-31 15:08 | Udenfor Dækning |
25.07812 / -77.32940
North Atlantic Ocean
[BS] NASSAU
|
Fart: 0.7 kn Kurs: 160.1° |
|
| 2026-03-31 11:23 | Indenfor Dækning |
25.07813 / -77.32940
North Atlantic Ocean
[BS] NASSAU
|
Fart: 0.4 kn Kurs: 271.4° |