VIDVANDRE 2
Pleasure Craft
Current Trip
| Time Travelled | 32 days |
|---|---|
| Remaining Time | --- |
| Distance Travelled | --- |
| Remaining Distance | --- |
| AVG Speed | --- |
| MAX Speed | --- |
| AVG Wind | 8.7 knots |
| MAX Wind | 11 knots |
| MIN Temp | 2.8°C / 37.04°F |
| MAX Temp | 4.2°C / 39.56°F |
| Draught | --- |
| Position Received | 2 m ago |
Current Position
| Longitude | --- |
|---|---|
| Latitude | --- |
| Status | Default |
| Speed | |
| Course | --- |
| Area | North Sea |
| Station | T-AIS |
| Position Received | 2 m ago |
Info
Information
The current position of VIDVANDRE 2 is in North Sea with coordinates 60.23833° / 5.29846° as reported on 2026-04-03 05:23 by AIS to our vessel tracker app. The vessel's current speed is 0 Knots
The vessel VIDVANDRE 2 (MMSI: 257135180) is a Pleasure Craft It's sailing under the flag of [NO] Norway.
In this page you can find informations about the vessels current position, last detected port calls, and current voyage information. If the vessels is not in coverage by AIS you will find the latest position.
The current position of VIDVANDRE 2 is detected by our AIS receivers and we are not responsible for the reliability of the data. The last position was recorded while the vessel was in Coverage by the Ais receivers of our vessel tracking app.
Weather
| Temperature | 2.1°C / 35.78°F |
|---|---|
| Wind Speed | 10 knots |
| Direction | 135° SE |
| Pressure | 1007.6 hPa |
| Humidity | 75.1 % |
| Cloud Coverage | 74 % |
Featured Company
Most Visited Ports (Last year)
| Port | Arrivals | |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1 | ||
| 1 | ||
| 1 | ||
| 1 |
Last Trips
| Origin | Departure | Destination | Arrival | Distance |
|---|
Events
| Time | Event | Details | Position / Dest | Info |
|---|---|---|---|---|
| 2026-04-01 23:29 | IN Coverage |
60.23833 / 5.29852
North Sea
|
Speed: Course: 511° |
|
| 2026-04-01 22:26 | OUT of Coverage |
60.23833 / 5.29845
North Sea
|
Speed: Course: 511° |
|
| 2026-03-31 01:47 | IN Coverage |
60.23835 / 5.29847
North Sea
|
Speed: Course: 511° |
|
| 2026-03-31 00:41 | OUT of Coverage |
60.23832 / 5.29847
North Sea
|
Speed: Course: 511° |
|
| 2026-03-26 16:11 | IN Coverage |
60.23836 / 5.29851
North Sea
|
Speed: Course: 511° |
|
| 2026-03-26 14:47 | OUT of Coverage |
60.23833 / 5.29846
North Sea
|
Speed: Course: 511° |
|
| 2026-03-25 08:02 | IN Coverage |
60.23832 / 5.29845
North Sea
|
Speed: Course: 511° |
|
| 2026-03-25 06:26 | OUT of Coverage |
60.23833 / 5.29847
North Sea
|
Speed: Course: 511° |
|
| 2026-03-24 16:29 | IN Coverage |
60.23832 / 5.29845
North Sea
|
Speed: Course: 511° |
|
| 2026-03-24 15:26 | OUT of Coverage |
60.23832 / 5.29845
North Sea
|
Speed: 0.1 kn Course: 511° |