EYONI
Sailing
Current Trip
EYONI is out of coverage. Learn how you can join the community and extend the coverage to your area by clicking here!
| Time Travelled | 6 days |
|---|---|
| Remaining Time | --- |
| Distance Travelled | 17.04 nm |
| Remaining Distance | --- |
| AVG Speed | 5.1 Knots |
| MAX Speed | 5.8 Knots |
| AVG Wind | 3.5 knots |
| MAX Wind | 6.3 knots |
| MIN Temp | 25.2°C / 77.36°F |
| MAX Temp | 29.1°C / 84.38°F |
| Draught | 0 m |
| Position Received | 2 d ago |
Current Position
| Longitude | --- |
|---|---|
| Latitude | --- |
| Status | Default |
| Speed | 3.8 Knots |
| Course | 29° |
| Area | Gulf of California |
| Station | T-AIS |
| Position Received | 2 d ago |
Info
info
Information
The current position of EYONI is in Gulf of California with coordinates 24.42748° / -110.30443° as reported on 2026-03-31 22:48 by AIS to our vessel tracker app. The vessel's current speed is 3.8 Knots
The vessel EYONI (MMSI: 367015110) is a Sailing It's sailing under the flag of [US] USA.
In this page you can find informations about the vessels current position, last detected port calls, and current voyage information. If the vessels is not in coverage by AIS you will find the latest position.
The current position of EYONI is detected by our AIS receivers and we are not responsible for the reliability of the data. The last position was recorded while the vessel was in Coverage by the Ais receivers of our vessel tracking app.
Weather
| Temperature | 26°C / 78.8°F |
|---|---|
| Wind Speed | 7 knots |
| Direction | 105° ESE |
| Pressure | 1012 hPa |
| Humidity | 60.1 % |
| Cloud Coverage | --- |
Featured Company
Limited time offer - Install a base station receiver to your area and list your company on MyShipTracking Free forever!
Most Visited Ports (Last year)
| Port | Arrivals | |
|---|---|---|
| 2 | ||
| 1 |
Events
| Time | Event | Details | Position / Dest | Info |
|---|---|---|---|---|
| 2026-03-31 22:48 | OUT of Coverage |
24.42748 / -110.30443
Gulf of California
|
Speed: 3.8 kn Course: 21.4° |
|
| 2026-03-31 22:44 | START Moving | --- |
24.42348 / -110.30605
UNKNOTE WA
|
Speed: 3.7 kn Course: 33° |
| 2026-03-31 20:42 | IN Coverage |
24.42245 / -110.30981
Gulf of California
|
Speed: Course: 268.8° |
|
| 2026-03-31 18:27 | OUT of Coverage |
24.30964 / -110.34299
Gulf of California
|
Speed: 5.6 kn Course: 3.2° |
|
| 2026-03-31 17:42 | IN Coverage |
24.24242 / -110.33122
Gulf of California
|
Speed: 5.6 kn Course: 325.4° |
|
| 2026-03-27 18:08 | OUT of Coverage |
24.16209 / -110.33011
Gulf of California
|
Speed: Course: 65.8° |
|
| 2026-03-27 16:57 | STOP Moving | --- |
24.16214 / -110.33011
UNKNOTE WA
|
Speed: 0.3 kn Course: 179° |
| 2026-03-27 16:44 | PORT DEPARTURE |
|
24.16431 / -110.32267
UNKNOTE WA
|
Speed: 3.7 kn Course: 320° |
| 2026-03-27 16:35 | START Moving |
24.15540 / -110.32819
[MX] LA PAZ
|
Speed: 3.7 kn Course: 28° |
|
| 2026-03-27 16:26 | IN Coverage |
24.15334 / -110.32790
Gulf of California
[MX] LA PAZ
|
Speed: Course: 0° |