Unkown Name
Not available
Current Trip
| Time Travelled | 4 days |
|---|---|
| Remaining Time | --- |
| Distance Travelled | 104.45 nm |
| Remaining Distance | --- |
| AVG Speed | 8.1 Knots |
| MAX Speed | 9 Knots |
| AVG Wind | 10.8 knots |
| MAX Wind | 20 knots |
| MIN Temp | 20.5°C / 68.9°F |
| MAX Temp | 26.8°C / 80.24°F |
| Draught | 2 m |
| Position Received | 2026-02-25 07:13 |
Current Position
| Longitude | --- |
|---|---|
| Latitude | --- |
| Status | At anchor |
| Speed | 9.2 Knots |
| Course | 258.2° |
| Area | South China Sea |
| Station | T-AIS |
| Position Received | 2026-02-25 07:13 |
Info
Information
The current position of Unkown Name is in South China Sea with coordinates 22.20578° / 114.31313° as reported on 2026-02-25 07:13 by AIS to our vessel tracker app. The vessel's current speed is 9.2 Knots
The vessel Unkown Name (MMSI: 413334750) is a Not available It's sailing under the flag of [CN] China.
In this page you can find informations about the vessels current position, last detected port calls, and current voyage information. If the vessels is not in coverage by AIS you will find the latest position.
The current position of Unkown Name is detected by our AIS receivers and we are not responsible for the reliability of the data. The last position was recorded while the vessel was in Coverage by the Ais receivers of our vessel tracking app.
The current draught of Unkown Name as reported by AIS is 2 meters
Weather
| Temperature | 23.1°C / 73.58°F |
|---|---|
| Wind Speed | 4 knots |
| Direction | 132° SE |
| Pressure | 1011.1 hPa |
| Humidity | 86.9 % |
| Cloud Coverage | 97 % |
Featured Company
Events
| Time | Event | Details | Position / Dest | Info |
|---|---|---|---|---|
| 2026-03-31 10:13 | STOP Moving | --- |
22.80580 / 115.67606
HUIZHOU
|
Speed: 0.3 kn Course: -1° |
| 2026-03-31 07:54 | START Moving | --- |
22.76861 / 115.84872
HUIZHOU
|
Speed: 4.6 kn Course: -1° |
| 2026-03-31 06:29 | STOP Moving | --- |
22.76737 / 115.84277
HUIZHOU
|
Speed: 0.2 kn Course: -1° |
| 2026-03-31 05:37 | START Moving | --- |
22.75663 / 115.78651
HUIZHOU
|
Speed: 6.9 kn Course: 154° |
| 2026-03-30 01:13 | STOP Moving | --- |
22.76004 / 115.78412
HUIZHOU
|
Speed: 0.1 kn Course: -1° |
| 2026-03-30 01:02 | START Moving | --- |
22.75558 / 115.77176
HUIZHOU
|
Speed: 6.1 kn Course: 48° |
| 2026-03-29 19:33 | STOP Moving | --- |
22.75275 / 115.76560
HUIZHOU
|
Speed: 0.1 kn Course: -1° |
| 2026-03-29 15:04 | START Moving | --- |
22.59110 / 115.14356
HUIZHOU
|
Speed: 5.1 kn Course: 81° |
| 2026-03-29 10:44 | STOP Moving | --- |
22.59060 / 115.14123
HUIZHOU
|
Speed: 0.2 kn Course: -1° |
| 2026-03-29 06:25 | PORT DEPARTURE |
|
22.65931 / 114.59404
HUIZHOU
|
Speed: 7.9 kn Course: -1° |