WRAITH
Pleasure Craft
Current Trip
| Time Travelled | 14 days |
|---|---|
| Remaining Time | --- |
| Distance Travelled | 148.63 nm |
| Remaining Distance | --- |
| AVG Speed | 20.7 Knop |
| MAX Speed | 20.7 Knop |
| AVG Wind | 9.3 knots |
| MAX Wind | 21.2 knots |
| MIN Temp | 22.4°C / 72.32°F |
| MAX Temp | 24°C / 75.2°F |
| Djupgående | --- |
| Position mottagen | 3 m sen |
Current Position
| Longitud | --- |
|---|---|
| Latitude | --- |
| Status | Default |
| Fart | 0.1 Knop |
| Kurs | --- |
| Område | North Atlantic Ocean |
| Station | T-AIS |
| Position mottagen | 3 m sen |
Info
Information
The current position of WRAITH is in North Atlantic Ocean with coordinates 25.00341° / -77.50813° as reported on 2026-04-03 11:52 by AIS to our vessel tracker app. The vessel's current speed is 0.1 Knop
The vessel WRAITH (MMSI: 538071909) is a Pleasure Craft It's sailing under the flag of [MH] Marshall Is.
In this page you can find informations about the vessels current position, last detected port calls, and current voyage information. If the vessels is not in coverage by AIS you will find the latest position.
The current position of WRAITH is detected by our AIS receivers and we are not responsible for the reliability of the data. The last position was recorded while the vessel was in Coverage by the Ais receivers of our vessel tracking app.
Weather
| Temperature | 23.6°C / 74.48°F |
|---|---|
| Wind Speed | 20 knots |
| Direction | 95° E |
| Pressure | 1020.4 hPa |
| Humidity | 80.5 % |
| Cloud Coverage | 100 % |
Featured Company
Most Visited Ports (Last year)
| Port | Arrivals | |
|---|---|---|
| 22 | ||
| 1 | ||
| 1 |
Events
| Tid | Event | Detaljer | Position / Dest | Information |
|---|---|---|---|---|
| 2026-04-02 17:10 | I täckningsområde |
25.00341 / -77.50811
North Atlantic Ocean
|
Fart: Kurs: 511° |
|
| 2026-04-01 14:10 | UTANFÖR täckningsområde |
25.00340 / -77.50812
North Atlantic Ocean
|
Fart: Kurs: 511° |
|
| 2026-03-28 21:22 | STOPPAR förflyttning | --- |
25.00402 / -77.50809
|
Fart: 0.1 kn Kurs: 511° |
| 2026-03-28 20:37 | STARTAR förflyttning | --- |
25.05460 / -77.50506
|
Fart: 6 kn Kurs: 288° |
| 2026-03-28 15:53 | STOPPAR förflyttning | --- |
25.05349 / -77.50306
|
Fart: 0.3 kn Kurs: 511° |
| 2026-03-28 14:59 | STARTAR förflyttning | --- |
25.00262 / -77.50625
|
Fart: 6.7 kn Kurs: 152.4° |
| 2026-03-26 16:44 | I täckningsområde |
25.00405 / -77.50809
North Atlantic Ocean
|
Fart: Kurs: 511° |
|
| 2026-03-26 15:00 | UTANFÖR täckningsområde |
25.00405 / -77.50810
North Atlantic Ocean
|
Fart: Kurs: 511° |
|
| 2026-03-26 12:02 | I täckningsområde |
25.00403 / -77.50810
North Atlantic Ocean
|
Fart: Kurs: 511° |
|
| 2026-03-25 16:08 | UTANFÖR täckningsområde |
24.61695 / -76.99152
North Atlantic Ocean
|
Fart: 28.4 kn Kurs: 306.4° |