ONO
Sailing
Current Trip
| Trip Time | 4 h, 47 mins |
|---|---|
| Trip Distance | 29.70 nm |
| AVG Speed | 6.7 Knop |
| MAX Speed | 7.4 Knop |
| Djupgående | --- |
| AVG Wind | 2.4 knots |
| MAX Wind | 6 knots |
| MIN Temp | 24.6°C / 76.28°F |
| MAX Temp | 26.6°C / 79.88°F |
| Position mottagen | 14 h, 16 m sen |
Current Position
| Longitud | --- |
|---|---|
| Latitude | --- |
| Status | Default |
| Fart | |
| Kurs | --- |
| Område | Ionian Sea |
| Station | T-AIS |
| Position mottagen | 14 h, 16 m sen |
Info
Information
The current position of ONO is in Ionian Sea with coordinates 38.96008° / 20.75747° as reported on 2026-04-02 07:13 by AIS to our vessel tracker app. The vessel's current speed is 0 Knop and is currently inside the port of PREVEZA.
The vessel ONO (MMSI: 232055013) is a Sailing It's sailing under the flag of [GB] United Kingdom.
In this page you can find informations about the vessels current position, last detected port calls, and current voyage information. If the vessels is not in coverage by AIS you will find the latest position.
The current position of ONO is detected by our AIS receivers and we are not responsible for the reliability of the data. The last position was recorded while the vessel was in Coverage by the Ais receivers of our vessel tracking app.
Weather
| Temperature | 10.4°C / 50.72°F |
|---|---|
| Wind Speed | 9 knots |
| Direction | 73° ENE |
| Pressure | 995 hPa |
| Humidity | 90.2 % |
| Cloud Coverage | 100 % |
Featured Company
Last Port Calls
Most Visited Ports (Last year)
| Port | Arrivals | |
|---|---|---|
| 8 | ||
| 8 | ||
| 5 | ||
| 1 | ||
| 1 | ||
| 1 |
Last Trips
| Origin | Departure | Destination | Arrival | Distance |
|---|
Events
| Tid | Event | Detaljer | Position / Dest | Information |
|---|---|---|---|---|
| 2026-04-02 07:13 | UTANFÖR täckningsområde |
38.96008 / 20.75747
Ionian Sea
[GR] PREVEZA
|
Fart: Kurs: 511° |
|
| 2026-04-02 06:28 | I täckningsområde |
38.96010 / 20.75745
Ionian Sea
[GR] PREVEZA
|
Fart: 0.1 kn Kurs: 511° |
|
| 2026-03-31 09:49 | UTANFÖR täckningsområde |
38.96010 / 20.75748
Ionian Sea
[GR] PREVEZA
|
Fart: Kurs: 511° |
|
| 2026-03-29 09:04 | I täckningsområde |
38.96004 / 20.75742
Ionian Sea
[GR] PREVEZA
|
Fart: 0.1 kn Kurs: 511° |
|
| 2026-03-28 20:34 | UTANFÖR täckningsområde |
38.96006 / 20.75741
Ionian Sea
[GR] PREVEZA
|
Fart: Kurs: 511° |
|
| 2026-03-28 19:40 | I täckningsområde |
38.96008 / 20.75745
Ionian Sea
[GR] PREVEZA
|
Fart: Kurs: 511° |
|
| 2026-03-28 17:52 | UTANFÖR täckningsområde |
38.96009 / 20.75746
Ionian Sea
[GR] PREVEZA
|
Fart: Kurs: 511° |
|
| 2026-03-28 14:52 | I täckningsområde |
38.96009 / 20.75746
Ionian Sea
[GR] PREVEZA
|
Fart: 0.1 kn Kurs: 511° |
|
| 2026-03-28 12:46 | UTANFÖR täckningsområde |
38.96011 / 20.75745
Ionian Sea
[GR] PREVEZA
|
Fart: 0.1 kn Kurs: 511° |
|
| 2026-03-28 11:58 | I täckningsområde |
38.96010 / 20.75745
Ionian Sea
[GR] PREVEZA
|
Fart: Kurs: 511° |