KINTSUGI
Sailing
Current Trip
| Trip Time | 5 days |
|---|---|
| Trip Distance | 62.61 nm |
| AVG Speed | 3.9 Knop |
| MAX Speed | 6 Knop |
| Djupgående | 0 m |
| AVG Wind | 9.8 knots |
| MAX Wind | 15.3 knots |
| MIN Temp | 24.4°C / 75.92°F |
| MAX Temp | 27.3°C / 81.14°F |
| Position mottagen | 3 h, 10 m sen |
Current Position
| Longitud | --- |
|---|---|
| Latitude | --- |
| Status | Default |
| Fart | |
| Kurs | 299° |
| Område | Caribbean Sea |
| Station | T-AIS |
| Position mottagen | 3 h, 10 m sen |
Info
Information
The current position of KINTSUGI is in Caribbean Sea with coordinates 14.46774° / -60.86492° as reported on 2026-04-02 16:54 by AIS to our vessel tracker app. The vessel's current speed is 0 Knop and is currently inside the port of LE MARIN.
The vessel KINTSUGI (MMSI: 227290980) is a Sailing It's sailing under the flag of [FR] France.
In this page you can find informations about the vessels current position, last detected port calls, and current voyage information. If the vessels is not in coverage by AIS you will find the latest position.
The current position of KINTSUGI is detected by our AIS receivers and we are not responsible for the reliability of the data. The last position was recorded while the vessel was in Coverage by the Ais receivers of our vessel tracking app.
Weather
| Temperature | 26.1°C / 78.98°F |
|---|---|
| Wind Speed | 11 knots |
| Direction | 89° E |
| Pressure | 1015 hPa |
| Humidity | 71 % |
| Cloud Coverage | 6 % |
Featured Company
Events
| Tid | Event | Detaljer | Position / Dest | Information |
|---|---|---|---|---|
| 2026-04-02 16:54 | UTANFÖR täckningsområde |
14.46774 / -60.86492
Caribbean Sea
[MQ] LE MARIN
|
Fart: Kurs: 187.9° |
|
| 2026-04-02 14:28 | STOPPAR förflyttning |
14.46771 / -60.86489
[MQ] LE MARIN
|
Fart: Kurs: 308° |
|
| 2026-04-02 14:26 | STARTAR förflyttning |
14.46671 / -60.86596
[MQ] LE MARIN
|
Fart: 3.8 kn Kurs: 42° |
|
| 2026-04-02 14:19 | STOPPAR förflyttning |
14.46752 / -60.86793
[MQ] LE MARIN
|
Fart: 0.3 kn Kurs: 46° |
|
| 2026-04-02 14:12 | ANLÄNDER HAMN |
|
14.46487 / -60.87234
[MQ] LE MARIN
|
Fart: 3.9 kn Kurs: 50° |
| 2026-04-02 13:42 | STARTAR förflyttning | --- |
14.43455 / -60.88938
|
Fart: 3.9 kn Kurs: 339° |
| 2026-04-02 13:23 | I täckningsområde |
14.43272 / -60.88904
Caribbean Sea
|
Fart: 0.2 kn Kurs: 286° |
|
| 2026-04-01 19:26 | UTANFÖR täckningsområde |
14.43303 / -60.88891
Caribbean Sea
|
Fart: Kurs: 9.9° |
|
| 2026-04-01 17:33 | STOPPAR förflyttning | --- |
14.43288 / -60.88873
|
Fart: 0.2 kn Kurs: 110° |
| 2026-04-01 17:00 | I täckningsområde |
14.44402 / -60.91965
Caribbean Sea
|
Fart: 4 kn Kurs: 105° |