FLIGHT DECK
Pleasure Craft
Current Trip
| Trip Time | 5 h, 47 mins |
|---|---|
| Trip Distance | 8.59 nm |
| AVG Speed | 7.5 Knop |
| MAX Speed | 9.9 Knop |
| Djupgående | --- |
| AVG Wind | 7.7 knots |
| MAX Wind | 15 knots |
| MIN Temp | 7.8°C / 46.04°F |
| MAX Temp | 9°C / 48.2°F |
| Position mottagen | 1 d sen |
Current Position
| Longitud | --- |
|---|---|
| Latitude | --- |
| Status | Default |
| Fart | 0.2 Knop |
| Kurs | --- |
| Område | The Coastal Waters of Southeast Alaska and British Columbia |
| Station | T-AIS |
| Position mottagen | 1 d sen |
Info
Information
The current position of FLIGHT DECK is in The Coastal Waters of Southeast Alaska and British Columbia with coordinates 48.50441° / -122.60266° as reported on 2026-03-31 19:13 by AIS to our vessel tracker app. The vessel's current speed is 0.2 Knop and is currently inside the port of ANACORTES.
The vessel FLIGHT DECK (MMSI: 368449290) is a Pleasure Craft It's sailing under the flag of [US] USA.
In this page you can find informations about the vessels current position, last detected port calls, and current voyage information. If the vessels is not in coverage by AIS you will find the latest position.
The current position of FLIGHT DECK is detected by our AIS receivers and we are not responsible for the reliability of the data. The last position was recorded while the vessel was in Coverage by the Ais receivers of our vessel tracking app.
Weather
| Temperature | 8.8°C / 47.84°F |
|---|---|
| Wind Speed | 4 knots |
| Direction | 271° W |
| Pressure | 1010.6 hPa |
| Humidity | 51.8 % |
| Cloud Coverage | 100 % |
Featured Company
Most Visited Ports (Last year)
| Port | Arrivals | |
|---|---|---|
| 4 |
Events
| Tid | Event | Detaljer | Position / Dest | Information |
|---|---|---|---|---|
| 2026-03-31 19:13 | UTANFÖR täckningsområde |
48.50441 / -122.60266
The Coastal Waters of Southeast Alaska and British Columbia
[US] ANACORTES
|
Fart: 0.2 kn Kurs: 318.1° |
|
| 2026-03-31 18:45 | STOPPAR förflyttning |
48.50426 / -122.60265
[US] ANACORTES
|
Fart: 0.3 kn Kurs: 511° |
|
| 2026-03-31 18:34 | STARTAR förflyttning |
48.50387 / -122.59874
[US] ANACORTES
|
Fart: 4 kn Kurs: 214.1° |
|
| 2026-03-31 16:41 | I täckningsområde |
48.50446 / -122.60275
The Coastal Waters of Southeast Alaska and British Columbia
[US] ANACORTES
|
Fart: Kurs: 139° |
|
| 2026-03-29 01:26 | UTANFÖR täckningsområde |
48.50443 / -122.60272
The Coastal Waters of Southeast Alaska and British Columbia
[US] ANACORTES
|
Fart: 0.1 kn Kurs: 9.9° |
|
| 2026-03-29 00:22 | STOPPAR förflyttning |
48.50420 / -122.60250
[US] ANACORTES
|
Fart: 0.3 kn Kurs: 511° |
|
| 2026-03-29 00:03 | ANLÄNDER HAMN |
|
48.52330 / -122.60485
[US] ANACORTES
|
Fart: 9.9 kn Kurs: 102.8° |
| 2026-03-28 23:13 | I täckningsområde |
48.48955 / -122.69041
The Coastal Waters of Southeast Alaska and British Columbia
|
Fart: 7.2 kn Kurs: 277.2° |
|
| 2026-03-28 18:36 | UTANFÖR täckningsområde |
48.52271 / -122.68329
The Coastal Waters of Southeast Alaska and British Columbia
|
Fart: 8.8 kn Kurs: 272.2° |
|
| 2026-03-28 18:16 | AVGÅTT HAMN |
|
48.52527 / -122.61210
|
Fart: 9 kn Kurs: 294.9° |