TEAM SALLINGE
Pleasure Craft
Current Trip
| Trip Time | 10 h, 27 mins |
|---|---|
| Trip Distance | 52.03 nm |
| AVG Speed | 9.6 Knots |
| MAX Speed | 9.6 Knots |
| Dybgang | --- |
| AVG Wind | 9.2 knots |
| MAX Wind | 11 knots |
| MIN Temp | 3.6°C / 38.48°F |
| MAX Temp | 4.4°C / 39.92°F |
| Position Modtaget | 1 h, 7 m siden |
Current Position
| Longitude | --- |
|---|---|
| Latitude | --- |
| Status | Default |
| Fart | 5.8 Knots |
| Kurs | 139.1° |
| Område | Kattegat |
| Station | T-AIS |
| Position Modtaget | 1 h, 7 m siden |
Info
Information
The current position of TEAM SALLINGE is in Kattegat with coordinates 55.24977° / 14.83627° as reported on 2026-04-02 15:19 by AIS to our vessel tracker app. The vessel's current speed is 5.8 Knots and is currently inside the port of TEJN.
The vessel TEAM SALLINGE (MMSI: 219019303) is a Pleasure Craft It's sailing under the flag of [DK] Denmark.
In this page you can find informations about the vessels current position, last detected port calls, and current voyage information. If the vessels is not in coverage by AIS you will find the latest position.
The current position of TEAM SALLINGE is detected by our AIS receivers and we are not responsible for the reliability of the data. The last position was recorded while the vessel was in Coverage by the Ais receivers of our vessel tracking app.
Weather
| Temperature | 4.1°C / 39.38°F |
|---|---|
| Wind Speed | 8 knots |
| Direction | 226° SW |
| Pressure | 1012.7 hPa |
| Humidity | 88.8 % |
| Cloud Coverage | 3 % |
Featured Company
Most Visited Ports (Last year)
| Port | Arrivals | |
|---|---|---|
| 13 | ||
| 3 | ||
| 2 | ||
| 2 |
Last Trips
| Origin | Departure | Destination | Arrival | Distance | |
|---|---|---|---|---|---|
| 2026-04-02 06:51 | 2026-04-02 17:18 | 52.03 nm | |||
| 2026-04-01 07:07 | 2026-04-01 16:41 | 35.95 nm | |||
| 2026-03-31 07:15 | 2026-03-31 16:40 | 31.29 nm | |||
| 2026-03-29 08:29 | 2026-03-29 17:25 | 33.56 nm | |||
| 2026-03-07 08:23 | 2026-03-07 16:27 | 27.51 nm |
Events
| Tid | Hændelsen | Detaljer | Position / Dest | Info |
|---|---|---|---|---|
| 2026-04-02 15:19 | Udenfor Dækning |
55.24977 / 14.83627
Kattegat
[DK] TEJN
|
Fart: 5.8 kn Kurs: 139.1° |
|
| 2026-04-02 15:18 | Skibe i havn |
|
55.25075 / 14.83493
[DK] TEJN
|
Fart: 22.2 kn Kurs: 150° |
| 2026-04-02 12:05 | Ændre havområde | Danish part of the Kattegat Swedish part of the Baltic Sea |
55.38733 / 14.57874
Kattegat
|
Fart: 21.9 kn Kurs: 164.9° |
| 2026-04-02 08:50 | Ændre havområde | Swedish part of the Baltic Sea Danish part of the Kattegat |
55.44309 / 14.64041
Baltic Sea
|
Fart: 19.4 kn Kurs: 303.3° |
| 2026-04-02 04:52 | Indenfor Dækning |
55.25885 / 14.82897
Kattegat
|
Fart: 22.7 kn Kurs: 335.7° |
|
| 2026-04-02 04:51 | Afsejlet fra sidste havn |
|
55.25461 / 14.83245
|
Fart: 5.4 kn Kurs: 139.7° |
| 2026-04-01 14:42 | Udenfor Dækning |
55.24932 / 14.83680
Kattegat
[DK] TEJN
|
Fart: 5.4 kn Kurs: 139.7° |
|
| 2026-04-01 14:41 | Skibe i havn |
|
55.25066 / 14.83520
[DK] TEJN
|
Fart: 18.8 kn Kurs: 166.9° |
| 2026-04-01 05:11 | Indenfor Dækning |
55.28946 / 14.81150
Kattegat
|
Fart: 23.1 kn Kurs: 328.3° |
|
| 2026-04-01 05:07 | Afsejlet fra sidste havn |
|
55.27464 / 14.82298
|
Fart: Kurs: 511° |