MUSTIC
Sailing
Current Trip
MUSTIC is out of coverage. Learn how you can join the community and extend the coverage to your area by clicking here!
| Time Travelled | 11 days |
|---|---|
| Remaining Time | --- |
| Distance Travelled | 460.10 nm |
| Remaining Distance | --- |
| AVG Speed | 6 Knots |
| MAX Speed | 10 Knots |
| AVG Wind | 9.3 knots |
| MAX Wind | 20 knots |
| MIN Temp | 24.5°C / 76.1°F |
| MAX Temp | 25.7°C / 78.26°F |
| Dybgang | --- |
| Position Modtaget | 14 h, 58 m siden |
Current Position
| Longitude | --- |
|---|---|
| Latitude | --- |
| Status | Default |
| Fart | 9 Knots |
| Kurs | 339.7° |
| Område | North Atlantic Ocean |
| Station | T-AIS |
| Position Modtaget | 14 h, 58 m siden |
Info
info
Information
The current position of MUSTIC is in North Atlantic Ocean with coordinates 23.47937° / -75.15924° as reported on 2026-04-02 19:12 by AIS to our vessel tracker app. The vessel's current speed is 9 Knots
The vessel MUSTIC (MMSI: 228098520) is a Sailing It's sailing under the flag of [FR] France.
In this page you can find informations about the vessels current position, last detected port calls, and current voyage information. If the vessels is not in coverage by AIS you will find the latest position.
The current position of MUSTIC is detected by our AIS receivers and we are not responsible for the reliability of the data. The last position was recorded while the vessel was in Coverage by the Ais receivers of our vessel tracking app.
Weather
| Temperature | 24.5°C / 76.1°F |
|---|---|
| Wind Speed | 19 knots |
| Direction | 79° E |
| Pressure | 1019 hPa |
| Humidity | 80.5 % |
| Cloud Coverage | 100 % |
Featured Company
Limited time offer - Install a base station receiver to your area and list your company on MyShipTracking Free forever!
Last Port Calls
| Port | Arrival | Departure | Time In Port |
|---|---|---|---|
| 2026-03-20 21:43 | 2026-03-22 15:55 | 1 d | |
| 2026-03-13 12:44 | 2026-03-14 06:08 | 17 h | |
| 2026-03-06 14:59 | 2026-03-08 12:36 | 1 d | |
| 2026-03-05 15:07 | 2026-03-05 17:32 | 2 h | |
| 2026-02-07 17:14 | 2026-02-08 18:21 | 1 d |
Most Visited Ports (Last year)
| Port | Arrivals | |
|---|---|---|
| 2 | ||
| 2 | ||
| 2 | ||
| 1 | ||
| 1 | ||
| 1 |
Last Trips
| Origin | Departure | Destination | Arrival | Distance | |
|---|---|---|---|---|---|
| 2026-03-14 02:08 | 2026-03-20 17:43 | 301.16 nm | |||
| 2026-03-08 08:36 | 2026-03-13 08:44 | 74.23 nm | |||
| 2026-03-05 13:32 | 2026-03-06 10:59 | 5.90 nm | |||
| 2026-02-08 14:21 | 2026-03-05 11:07 | 285.89 nm | |||
| 2026-01-22 11:09 | 2026-02-07 13:14 | 167.11 nm |
Events
| Tid | Hændelsen | Detaljer | Position / Dest | Info |
|---|---|---|---|---|
| 2026-04-02 19:12 | Udenfor Dækning |
23.47937 / -75.15924
North Atlantic Ocean
|
Fart: 9 kn Kurs: 339.7° |
|
| 2026-04-02 17:33 | Fundet i havområde | Bahamas part of the North Atlantic Ocean |
23.25683 / -75.03549
North Atlantic Ocean
|
Fart: 8.6 kn Kurs: 333.5° |
| 2026-04-02 17:33 | Indenfor Dækning |
23.25683 / -75.03549
North Atlantic Ocean
|
Fart: 8.6 kn Kurs: 333.5° |
|
| 2026-03-24 21:06 | Udenfor Dækning |
19.17030 / -69.16591
North Atlantic Ocean
|
Fart: 5.9 kn Kurs: 357° |
|
| 2026-03-24 19:09 | Indenfor Dækning |
19.19438 / -69.32111
North Atlantic Ocean
|
Fart: 5.9 kn Kurs: 126° |