MOSTA
Pleasure Craft
Current Trip
| Trip Time | 3 days |
|---|---|
| Trip Distance | 62.39 nm |
| AVG Speed | 6.2 Knots |
| MAX Speed | 6.8 Knots |
| Dybgang | --- |
| AVG Wind | 9.2 knots |
| MAX Wind | 16 knots |
| MIN Temp | 24.4°C / 75.92°F |
| MAX Temp | 26.4°C / 79.52°F |
| Position Modtaget | 4 d siden |
Current Position
| Longitude | --- |
|---|---|
| Latitude | --- |
| Status | Default |
| Fart | |
| Kurs | --- |
| Område | Caribbean Sea |
| Station | T-AIS |
| Position Modtaget | 4 d siden |
Info
Information
The current position of MOSTA is in Caribbean Sea with coordinates 14.46962° / -60.86807° as reported on 2026-03-29 18:58 by AIS to our vessel tracker app. The vessel's current speed is 0 Knots and is currently inside the port of LE MARIN.
The vessel MOSTA (MMSI: 347026670) is a Pleasure Craft It's sailing under the flag of [MQ] Martinique.
In this page you can find informations about the vessels current position, last detected port calls, and current voyage information. If the vessels is not in coverage by AIS you will find the latest position.
The current position of MOSTA is detected by our AIS receivers and we are not responsible for the reliability of the data. The last position was recorded while the vessel was in Coverage by the Ais receivers of our vessel tracking app.
Weather
| Temperature | 25.7°C / 78.26°F |
|---|---|
| Wind Speed | 10 knots |
| Direction | 90° E |
| Pressure | 1013.4 hPa |
| Humidity | 72.8 % |
| Cloud Coverage | 71 % |
Featured Company
Last Port Calls
| Port | Arrival | Departure | Time In Port |
|---|---|---|---|
| 2026-03-29 09:12 | |||
| 2026-03-25 16:55 | |||
| 2026-03-20 14:05 | 2026-03-21 13:18 | 23 h | |
| 2026-03-19 11:01 | 2026-03-20 08:38 | 21 h | |
| 2026-03-17 11:17 | 2026-03-17 17:38 | 6 h | |
| 2026-03-12 08:14 | 2026-03-13 06:15 | 22 h | |
| 2026-03-07 08:29 | 2026-03-07 18:08 | 9 h | |
| 2026-03-06 15:52 | 2026-03-06 17:05 | 1 h | |
| 2026-02-22 15:54 | 2026-02-23 09:23 | 17 h | |
| 2026-02-20 16:04 | 2026-02-22 10:39 | 1 d |
Most Visited Ports (Last year)
| Port | Arrivals | |
|---|---|---|
| 18 | ||
| 5 | ||
| 3 | ||
| 2 | ||
| 1 | ||
| 1 |
Last Trips
| Origin | Departure | Destination | Arrival | Distance | |
|---|---|---|---|---|---|
| 2026-03-25 16:55 | 2026-03-29 09:12 | 62.39 nm | |||
| 2026-03-20 08:38 | 2026-03-20 14:05 | 9.70 nm | |||
| 2026-03-17 17:38 | 2026-03-19 11:01 | 73.43 nm | |||
| 2026-03-13 06:15 | 2026-03-17 11:17 | 67.55 nm | |||
| 2026-03-07 18:08 | 2026-03-12 08:14 | 159.32 nm | |||
| 2026-03-06 17:05 | 2026-03-07 08:29 | 4.53 nm | |||
| 2026-02-23 09:23 | 2026-03-06 15:52 | 257.89 nm | |||
| 2026-02-22 10:39 | 2026-02-22 15:54 | 24.60 nm | |||
| 2026-02-20 08:09 | 2026-02-20 16:04 | 20.41 nm | |||
| 2026-02-17 09:24 | 2026-02-19 13:16 | 60.62 nm |
Events
| Tid | Hændelsen | Detaljer | Position / Dest | Info |
|---|---|---|---|---|
| 2026-03-29 18:58 | Udenfor Dækning |
14.46962 / -60.86807
Caribbean Sea
[MQ] LE MARIN
|
Fart: Kurs: 160.5° |
|
| 2026-03-29 13:18 | STOP Sejllads |
14.46805 / -60.86828
[MQ] LE MARIN
|
Fart: Kurs: 511° |
|
| 2026-03-29 13:12 | Skibe i havn |
|
14.46515 / -60.87192
[MQ] LE MARIN
|
Fart: 5.8 kn Kurs: 57° |
| 2026-03-29 12:36 | Indenfor Dækning |
14.41400 / -60.88963
Caribbean Sea
|
Fart: 6.6 kn Kurs: 294.1° |
|
| 2026-03-27 21:49 | Udenfor Dækning |
14.67043 / -60.88481
Caribbean Sea
|
Fart: Kurs: 104.6° |
|
| 2026-03-27 21:49 | Indenfor Dækning |
14.67043 / -60.88481
Caribbean Sea
|
Fart: Kurs: 104.6° |
|
| 2026-03-26 21:20 | Udenfor Dækning |
14.68614 / -61.17523
Caribbean Sea
|
Fart: 0.1 kn Kurs: 295.2° |
|
| 2026-03-26 20:56 | Indenfor Dækning |
14.68616 / -61.17528
Caribbean Sea
|
Fart: 0.1 kn Kurs: 17.4° |
|
| 2026-03-26 13:19 | Udenfor Dækning |
14.48960 / -61.08404
Caribbean Sea
|
Fart: 6.2 kn Kurs: 253.4° |
|
| 2026-03-26 13:19 | START Sejllads | --- |
14.48960 / -61.08404
|
Fart: 6.2 kn Kurs: 253.4° |