ITS ALL WRIGHT
Pleasure Craft
Current Trip
| Trip Time | 1 h, 46 mins |
|---|---|
| Trip Distance | 5.74 nm |
| AVG Speed | 13.7 Knots |
| MAX Speed | 18 Knots |
| Dybgang | --- |
| AVG Wind | 15.5 knots |
| MAX Wind | 15.8 knots |
| MIN Temp | 18.8°C / 65.84°F |
| MAX Temp | 19.4°C / 66.92°F |
| Position Modtaget | 6 h, 17 m siden |
Current Position
| Longitude | --- |
|---|---|
| Latitude | --- |
| Status | Default |
| Fart | |
| Kurs | 13° |
| Område | Indian Ocean |
| Station | T-AIS |
| Position Modtaget | 6 h, 17 m siden |
Info
Information
The current position of ITS ALL WRIGHT is in Indian Ocean with coordinates -32.06599° / 115.74875° as reported on 2026-04-03 04:53 by AIS to our vessel tracker app. The vessel's current speed is 0 Knots and is currently inside the port of FREMANTLE.
The vessel ITS ALL WRIGHT (MMSI: 503164830) is a Pleasure Craft It's sailing under the flag of [AU] Australia.
In this page you can find informations about the vessels current position, last detected port calls, and current voyage information. If the vessels is not in coverage by AIS you will find the latest position.
The current position of ITS ALL WRIGHT is detected by our AIS receivers and we are not responsible for the reliability of the data. The last position was recorded while the vessel was in Coverage by the Ais receivers of our vessel tracking app.
Weather
| Temperature | 24.4°C / 75.92°F |
|---|---|
| Wind Speed | 4 knots |
| Direction | 211° SSW |
| Pressure | 1014.7 hPa |
| Humidity | 57.6 % |
| Cloud Coverage | --- |
Featured Company
Last Port Calls
| Port | Arrival | Departure | Time In Port |
|---|---|---|---|
| 2026-03-27 09:51 | |||
| 2026-03-21 11:17 | 2026-03-27 08:05 | 5 d | |
| 2026-03-19 08:54 | 2026-03-21 07:51 | 1 d | |
| 2026-03-13 13:49 | 2026-03-15 11:55 | 1 d | |
| 2026-03-08 11:40 | 2026-03-12 09:19 | 3 d | |
| 2026-03-08 10:57 | |||
| 2026-02-08 11:49 | 2026-03-07 14:19 | 27 d |
Most Visited Ports (Last year)
| Port | Arrivals | |
|---|---|---|
| 12 | ||
| 6 | ||
| 4 | ||
| 2 |
Last Trips
| Origin | Departure | Destination | Arrival | Distance | |
|---|---|---|---|---|---|
| 2026-03-27 08:05 | 2026-03-27 09:51 | 5.74 nm | |||
| 2026-03-21 07:51 | 2026-03-21 11:17 | 28.30 nm | |||
| 2026-03-15 11:55 | 2026-03-19 08:54 | 12.27 nm | |||
| 2026-03-12 09:19 | 2026-03-13 13:49 | 29.13 nm | |||
| 2026-03-08 10:57 | 2026-03-08 11:40 | 6.39 nm | |||
| 2026-01-19 09:27 | 2026-02-08 11:49 | 34.34 nm |
Events
| Tid | Hændelsen | Detaljer | Position / Dest | Info |
|---|---|---|---|---|
| 2026-04-03 04:53 | Udenfor Dækning |
-32.06599 / 115.74875
Indian Ocean
[AU] FREMANTLE
|
Fart: Kurs: 304.2° |
|
| 2026-04-02 22:02 | Indenfor Dækning |
-32.06602 / 115.74872
Indian Ocean
[AU] FREMANTLE
|
Fart: Kurs: 125.4° |
|
| 2026-04-02 20:59 | Udenfor Dækning |
-32.06599 / 115.74870
Indian Ocean
[AU] FREMANTLE
|
Fart: Kurs: 126.7° |
|
| 2026-04-01 12:08 | Indenfor Dækning |
-32.06600 / 115.74870
Indian Ocean
[AU] FREMANTLE
|
Fart: Kurs: 11.7° |
|
| 2026-04-01 11:02 | Udenfor Dækning |
-32.06595 / 115.74872
Indian Ocean
[AU] FREMANTLE
|
Fart: Kurs: 305.6° |
|
| 2026-03-31 07:20 | Indenfor Dækning |
-32.06598 / 115.74877
Indian Ocean
[AU] FREMANTLE
|
Fart: Kurs: 192° |
|
| 2026-03-31 06:14 | Udenfor Dækning |
-32.06598 / 115.74868
Indian Ocean
[AU] FREMANTLE
|
Fart: Kurs: 184.2° |
|
| 2026-03-30 16:56 | Indenfor Dækning |
-32.06599 / 115.74873
Indian Ocean
[AU] FREMANTLE
|
Fart: Kurs: 110.2° |
|
| 2026-03-30 15:47 | Udenfor Dækning |
-32.06601 / 115.74880
Indian Ocean
[AU] FREMANTLE
|
Fart: Kurs: 116° |
|
| 2026-03-30 15:47 | Indenfor Dækning |
-32.06601 / 115.74880
Indian Ocean
[AU] FREMANTLE
|
Fart: Kurs: 116° |