HATRICK SOLO SAILOR
Sailing
Current Trip
| Trip Time | 9 h, 1 mins |
|---|---|
| Trip Distance | 47.20 nm |
| AVG Speed | 5.9 Knots |
| MAX Speed | 7.6 Knots |
| Dybgang | --- |
| AVG Wind | 8.6 knots |
| MAX Wind | 10.8 knots |
| MIN Temp | 10.9°C / 51.62°F |
| MAX Temp | 16.4°C / 61.52°F |
| Position Modtaget | 2 d siden |
Current Position
| Longitude | --- |
|---|---|
| Latitude | --- |
| Status | Default |
| Fart | |
| Kurs | --- |
| Område | English Channel |
| Station | T-AIS |
| Position Modtaget | 2 d siden |
Info
Information
The current position of HATRICK SOLO SAILOR is in English Channel with coordinates 50.81061° / -0.09980° as reported on 2026-03-31 12:23 by AIS to our vessel tracker app. The vessel's current speed is 0 Knots and is currently inside the port of BRIGHTON MARINA.
The vessel HATRICK SOLO SAILOR (MMSI: 235007435) is a Sailing It's sailing under the flag of [GB] United Kingdom.
In this page you can find informations about the vessels current position, last detected port calls, and current voyage information. If the vessels is not in coverage by AIS you will find the latest position.
The current position of HATRICK SOLO SAILOR is detected by our AIS receivers and we are not responsible for the reliability of the data. The last position was recorded while the vessel was in Coverage by the Ais receivers of our vessel tracking app.
Weather
| Temperature | 10.6°C / 51.08°F |
|---|---|
| Wind Speed | 8 knots |
| Direction | 268° W |
| Pressure | 1030 hPa |
| Humidity | 87.5 % |
| Cloud Coverage | 100 % |
Featured Company
Last Port Calls
Most Visited Ports (Last year)
| Port | Arrivals | |
|---|---|---|
| 4 | ||
| 4 | ||
| 2 | ||
| 1 |
Last Trips
| Origin | Departure | Destination | Arrival | Distance |
|---|
Events
| Tid | Hændelsen | Detaljer | Position / Dest | Info |
|---|---|---|---|---|
| 2026-03-31 12:23 | Udenfor Dækning |
50.81061 / -.09980
English Channel
[GB] BRIGHTON MARINA
|
Fart: Kurs: 208.6° |
|
| 2026-03-31 12:04 | STOP Sejllads |
50.81062 / -.09980
[GB] BRIGHTON MARINA
|
Fart: Kurs: 511° |
|
| 2026-03-31 11:57 | START Sejllads |
50.80893 / -.09594
[GB] BRIGHTON MARINA
|
Fart: 3.8 kn Kurs: 252° |
|
| 2026-03-31 11:46 | STOP Sejllads |
50.81020 / -.09385
[GB] BRIGHTON MARINA
|
Fart: Kurs: 511° |
|
| 2026-03-31 11:07 | START Sejllads |
50.81276 / -.09667
[GB] BRIGHTON MARINA
|
Fart: 5 kn Kurs: 291.8° |
|
| 2026-03-31 10:53 | STOP Sejllads |
50.81076 / -.09413
[GB] BRIGHTON MARINA
|
Fart: 0.1 kn Kurs: 511° |
|
| 2026-03-31 10:32 | START Sejllads |
50.80892 / -.09849
[GB] BRIGHTON MARINA
|
Fart: 3.4 kn Kurs: 100.1° |
|
| 2026-03-31 09:55 | Indenfor Dækning |
50.81061 / -.09981
English Channel
[GB] BRIGHTON MARINA
|
Fart: Kurs: 511° |