AMOR
Sailing
Current Trip
| Trip Time | 1 day |
|---|---|
| Trip Distance | 13.80 nm |
| AVG Speed | 4.6 Knots |
| MAX Speed | 7.6 Knots |
| Dybgang | --- |
| AVG Wind | 10.6 knots |
| MAX Wind | 23.2 knots |
| MIN Temp | 26.7°C / 80.06°F |
| MAX Temp | 31.5°C / 88.7°F |
| Position Modtaget | 2 h, 6 m siden |
Current Position
| Longitude | --- |
|---|---|
| Latitude | --- |
| Status | Default |
| Fart | 0.1 Knots |
| Kurs | --- |
| Område | Aegean Sea |
| Station | T-AIS |
| Position Modtaget | 2 h, 6 m siden |
Info
Information
The current position of AMOR is in Aegean Sea with coordinates 39.09819° / 26.55742° as reported on 2026-04-02 19:35 by AIS to our vessel tracker app. The vessel's current speed is 0.1 Knots and is currently inside the port of MYTILINI.
The vessel AMOR (MMSI: 238663940) is a Sailing It's sailing under the flag of [HR] Croatia.
In this page you can find informations about the vessels current position, last detected port calls, and current voyage information. If the vessels is not in coverage by AIS you will find the latest position.
The current position of AMOR is detected by our AIS receivers and we are not responsible for the reliability of the data. The last position was recorded while the vessel was in Coverage by the Ais receivers of our vessel tracking app.
Weather
| Temperature | 13.4°C / 56.12°F |
|---|---|
| Wind Speed | 20 knots |
| Direction | 198° SSW |
| Pressure | 1002 hPa |
| Humidity | 76.6 % |
| Cloud Coverage | 100 % |
Featured Company
Last Port Calls
Most Visited Ports (Last year)
| Port | Arrivals | |
|---|---|---|
| 2 |
Last Trips
| Origin | Departure | Destination | Arrival | Distance |
|---|
Events
| Tid | Hændelsen | Detaljer | Position / Dest | Info |
|---|---|---|---|---|
| 2026-04-02 19:35 | Udenfor Dækning |
39.09819 / 26.55742
Aegean Sea
[GR] MYTILINI
|
Fart: 0.1 kn Kurs: 511° |
|
| 2026-04-02 19:29 | Indenfor Dækning |
39.09820 / 26.55741
Aegean Sea
[GR] MYTILINI
|
Fart: Kurs: 511° |
|
| 2026-04-02 17:35 | Udenfor Dækning |
39.09821 / 26.55744
Aegean Sea
[GR] MYTILINI
|
Fart: Kurs: 511° |
|
| 2026-04-02 17:35 | Indenfor Dækning |
39.09821 / 26.55744
Aegean Sea
[GR] MYTILINI
|
Fart: Kurs: 511° |
|
| 2026-04-02 16:08 | Udenfor Dækning |
39.09822 / 26.55744
Aegean Sea
[GR] MYTILINI
|
Fart: 0.1 kn Kurs: 511° |
|
| 2026-04-02 14:14 | Indenfor Dækning |
39.09820 / 26.55745
Aegean Sea
[GR] MYTILINI
|
Fart: Kurs: 511° |
|
| 2026-04-02 13:05 | Udenfor Dækning |
39.09820 / 26.55744
Aegean Sea
[GR] MYTILINI
|
Fart: 0.1 kn Kurs: 511° |
|
| 2026-04-02 13:05 | Indenfor Dækning |
39.09820 / 26.55744
Aegean Sea
[GR] MYTILINI
|
Fart: 0.1 kn Kurs: 511° |
|
| 2026-04-02 12:02 | Udenfor Dækning |
39.09822 / 26.55740
Aegean Sea
[GR] MYTILINI
|
Fart: Kurs: 511° |
|
| 2026-04-02 11:02 | Indenfor Dækning |
39.09823 / 26.55740
Aegean Sea
[GR] MYTILINI
|
Fart: 0.1 kn Kurs: 511° |