ALWAYS V
Not available
Current Trip
| Time Travelled | --- |
|---|---|
| Remaining Time | --- |
| Distance Travelled | 200.87 nm |
| Remaining Distance | --- |
| AVG Speed | 5.5 Knots |
| MAX Speed | 8.6 Knots |
| AVG Wind | 13.2 knots |
| MAX Wind | 21 knots |
| MIN Temp | 22.4°C / 72.32°F |
| MAX Temp | 25.8°C / 78.44°F |
| Dybgang | --- |
| Position Modtaget | 14 h, 36 m siden |
Current Position
| Longitude | --- |
|---|---|
| Latitude | --- |
| Status | Default |
| Fart | 0.1 Knots |
| Kurs | 93° |
| Område | North Atlantic Ocean |
| Station | T-AIS |
| Position Modtaget | 14 h, 36 m siden |
Info
Information
The current position of ALWAYS V is in North Atlantic Ocean with coordinates 24.10493° / -76.40436° as reported on 2026-04-02 17:31 by AIS to our vessel tracker app. The vessel's current speed is 0.1 Knots
The vessel ALWAYS V (MMSI: 368340320) is a Not available It's sailing under the flag of [US] USA.
In this page you can find informations about the vessels current position, last detected port calls, and current voyage information. If the vessels is not in coverage by AIS you will find the latest position.
The current position of ALWAYS V is detected by our AIS receivers and we are not responsible for the reliability of the data. The last position was recorded while the vessel was in Coverage by the Ais receivers of our vessel tracking app.
Weather
| Temperature | 24.1°C / 75.38°F |
|---|---|
| Wind Speed | 18 knots |
| Direction | 88° E |
| Pressure | 1020.5 hPa |
| Humidity | 82.7 % |
| Cloud Coverage | 71 % |
Featured Company
Last Port Calls
Most Visited Ports (Last year)
| Port | Arrivals | |
|---|---|---|
| 5 | ||
| 3 | ||
| 2 | ||
| 2 | ||
| 2 | ||
| 2 |
Last Trips
| Origin | Departure | Destination | Arrival | Distance |
|---|
Events
| Tid | Hændelsen | Detaljer | Position / Dest | Info |
|---|---|---|---|---|
| 2026-04-02 17:31 | Udenfor Dækning |
24.10493 / -76.40436
North Atlantic Ocean
|
Fart: 0.1 kn Kurs: 93° |
|
| 2026-04-02 17:01 | STOP Sejllads | --- |
24.10493 / -76.40412
|
Fart: 0.1 kn Kurs: 122° |
| 2026-04-02 15:04 | Indenfor Dækning |
24.17050 / -76.44712
North Atlantic Ocean
|
Fart: 0.9 kn Kurs: 281.1° |
|
| 2026-04-01 19:36 | Udenfor Dækning |
24.17034 / -76.44710
North Atlantic Ocean
|
Fart: Kurs: 511° |
|
| 2026-04-01 19:18 | STOP Sejllads | --- |
24.17037 / -76.44708
|
Fart: Kurs: 33° |
| 2026-04-01 17:10 | Indenfor Dækning |
24.11947 / -76.40924
North Atlantic Ocean
|
Fart: 0.5 kn Kurs: 511° |
|
| 2026-04-01 15:27 | Udenfor Dækning |
24.11929 / -76.40931
North Atlantic Ocean
|
Fart: 0.2 kn Kurs: 511° |
|
| 2026-04-01 15:16 | STOP Sejllads | --- |
24.11955 / -76.40921
|
Fart: 0.3 kn Kurs: 28° |
| 2026-04-01 14:53 | START Sejllads | --- |
24.10443 / -76.40762
|
Fart: 5 kn Kurs: 282.1° |
| 2026-04-01 14:39 | Indenfor Dækning |
24.10426 / -76.40431
North Atlantic Ocean
|
Fart: 0.5 kn Kurs: 348.1° |