SHUNTAI9368
Cargo
Current Trip
| Time Travelled | 30 days |
|---|---|
| Remaining Time | --- |
| Distance Travelled | 844.82 nm |
| Remaining Distance | --- |
| AVG Speed | 4.8 Knop |
| MAX Speed | 8 Knop |
| AVG Wind | 6.2 knots |
| MAX Wind | 17.3 knots |
| MIN Temp | 21.3°C / 70.34°F |
| MAX Temp | 39.8°C / 103.64°F |
| Djupgående | 3.5 m |
| Position mottagen | 2026-01-13 15:22 |
Current Position
| Longitud | --- |
|---|---|
| Latitude | --- |
| Status | Default |
| Fart | |
| Kurs | --- |
| Område | South China Sea |
| Station | T-AIS |
| Position mottagen | 2026-01-13 15:22 |
Info
Information
The current position of SHUNTAI9368 is in South China Sea with coordinates 22.66923° / 113.67002° as reported on 2026-01-13 15:22 by AIS to our vessel tracker app. The vessel's current speed is 0 Knop
The vessel SHUNTAI9368 (MMSI: 413872219) is a Cargo It's sailing under the flag of [CN] China.
In this page you can find informations about the vessels current position, last detected port calls, and current voyage information. If the vessels is not in coverage by AIS you will find the latest position.
The current position of SHUNTAI9368 is detected by our AIS receivers and we are not responsible for the reliability of the data. The last position was recorded while the vessel was in Coverage by the Ais receivers of our vessel tracking app.
The current draught of SHUNTAI9368 as reported by AIS is 3.5 meters
Weather
| Temperature | 27.6°C / 81.68°F |
|---|---|
| Wind Speed | 4 knots |
| Direction | 307° NW |
| Pressure | 1004.9 hPa |
| Humidity | 77.3 % |
| Cloud Coverage | 91 % |
Featured Company
Events
| Tid | Event | Detaljer | Position / Dest | Information |
|---|---|---|---|---|
| 2026-04-21 07:51 | STOPPAR förflyttning | --- |
23.37800 / 110.08849
GUANG ZHO
|
Fart: Kurs: 0° |
| 2026-04-18 08:39 | STARTAR förflyttning | --- |
23.08493 / 109.59839
GUANG ZHO
|
Fart: 5 kn Kurs: 56° |
| 2026-04-18 07:25 | STOPPAR förflyttning | --- |
23.05389 / 109.57639
GUANG ZHO
|
Fart: Kurs: -1° |
| 2026-04-17 15:47 | STOPPAR förflyttning | --- |
22.74354 / 109.42308
GUANG ZHO
|
Fart: Kurs: -1° |
| 2026-04-17 09:13 | STOPPAR förflyttning | --- |
22.64309 / 109.24094
GUANG ZHO
|
Fart: Kurs: 0° |
| 2026-04-17 03:25 | STOPPAR förflyttning | --- |
22.61451 / 109.13818
GUANG ZHO
|
Fart: Kurs: 346° |
| 2026-04-16 11:11 | STOPPAR förflyttning | --- |
22.83382 / 108.60561
GUANG ZHO
|
Fart: Kurs: -1° |
| 2026-04-16 10:16 | STARTAR förflyttning | --- |
22.80666 / 108.56007
GUANG ZHO
|
Fart: 5 kn Kurs: 65° |
| 2026-04-16 06:40 | STOPPAR förflyttning | --- |
22.79963 / 108.52306
GUANG ZHO
|
Fart: Kurs: -1° |
| 2026-04-15 19:43 | STOPPAR förflyttning | --- |
22.79787 / 108.11144
GUANG ZHO
|
Fart: Kurs: -1° |