JOLYN
General Cargo
Current Trip
| Time Travelled | 2 days |
|---|---|
| Remaining Time | 3 days |
| Distance Travelled | 693.18 морская миля |
| Remaining Distance | 411.82 морская миля |
| AVG Speed | 10.3 Узлы |
| MAX Speed | 11.6 Узлы |
| AVG Wind | 12.4 knots |
| MAX Wind | 19.2 knots |
| MIN Temp | 6.1°C / 42.98°F |
| MAX Temp | 10.9°C / 51.62°F |
| Осадка | 5.3 м |
| Позиция Получена | Сейчас |
Current Position
| Долгота | --- |
|---|---|
| Широта | --- |
| Статус | Under way using engine |
| Скорость | 2.9 Узлы |
| Курс | 239° |
| Район | Baltic Sea |
| Станция | T-AIS |
| Позиция Получена | Сейчас |
Info
Information
The current position of JOLYN is in Baltic Sea with coordinates 54.53731° / 10.43491° as reported on 2026-05-16 23:23 by AIS to our vessel tracker app. The vessel's current speed is 2.9 Узлы and is heading at the port of HULL. The estimated time of arrival as calculated by MyShipTracking vessel tracking app is 2026-05-20 08:10 LT
The vessel JOLYN (IMO: 9374686, MMSI: 246544000) is a General Cargo that was built in 2007 ( 19 лет ). It's sailing under the flag of [NL] Netherlands.
In this page you can find informations about the vessels current position, last detected port calls, and current voyage information. If the vessels is not in coverage by AIS you will find the latest position.
The current position of JOLYN is detected by our AIS receivers and we are not responsible for the reliability of the data. The last position was recorded while the vessel was in Coverage by the Ais receivers of our vessel tracking app.
The current draught of JOLYN as reported by AIS is 5.3 meters
Weather
| Temperature | 7°C / 44.6°F |
|---|---|
| Wind Speed | 13 knots |
| Direction | 232° SW |
| Pressure | 1010.4 hPa |
| Humidity | 83.5 % |
| Cloud Coverage | 4 % |
Featured Company
Last Port Calls
| Port | Arrival | Departure | Time In Port |
|---|---|---|---|
| 2026-05-12 12:47 | 2026-05-14 04:23 | 1 d | |
| 2026-05-02 00:58 | 2026-05-02 17:51 | 16 h | |
| 2026-04-28 14:57 | 2026-05-01 23:50 | 3 d | |
| 2026-04-23 05:58 | 2026-04-24 21:25 | 1 d | |
| 2026-04-21 10:18 | 2026-04-22 19:14 | 1 d | |
| 2026-04-16 14:49 | 2026-04-17 16:02 | 1 d | |
| 2026-04-13 23:46 | 2026-04-13 23:59 | 12 m | |
| 2026-04-12 06:47 | 2026-04-13 23:01 | 1 d | |
| 2026-04-10 17:09 | 2026-04-10 17:46 | 36 m | |
| 2026-04-09 18:33 | 2026-04-10 16:32 | 21 h |
Last Trips
| Origin | Departure | Destination | Arrival | Distance | |
|---|---|---|---|---|---|
| 2026-05-02 19:51 | 2026-05-12 15:47 | 1370.55 морская миля | |||
| 2026-05-02 01:50 | 2026-05-02 02:58 | 9.02 морская миля | |||
| 2026-04-24 22:25 | 2026-04-28 16:57 | 894.06 морская миля | |||
| 2026-04-22 21:14 | 2026-04-23 06:58 | 56.43 морская миля | |||
| 2026-04-17 18:02 | 2026-04-21 12:18 | 947.43 морская миля | |||
| 2026-04-14 01:59 | 2026-04-16 16:49 | 3.51 морская миля | |||
| 2026-04-14 01:01 | 2026-04-14 01:46 | 5.99 морская миля | |||
| 2026-04-10 19:46 | 2026-04-12 08:47 | 302.27 морская миля | |||
| 2026-04-10 18:32 | 2026-04-10 19:09 | 3.21 морская миля | |||
| 2026-04-09 19:57 | 2026-04-09 20:33 | 3.26 морская миля |
Events
| Время | Событие | Детали | Позиция / Направление | Информация |
|---|---|---|---|---|
| 2026-05-16 21:56 | Изменение морского района | German part of the Baltic Sea Danish part of the Baltic Sea |
54.56712 / 10.55042
Baltic Sea
GBHUL
|
Скорость: 4.8 kn Курс: 240.5° |
| 2026-05-16 21:05 | Обнаружено в море | Danish part of the Baltic Sea |
54.58351 / 10.79265
Baltic Sea
GBHUL
|
Скорость: 10.2 kn Курс: 264.9° |
| 2026-05-16 19:08 | ETA изменился | 2026/05/18 22:00 2026/05/19 01:00 |
54.56341 / 11.32816
GBHUL
|
Скорость: 8 kn Курс: 297.5° |
| 2026-05-16 19:08 | Изменение морского района | German part of the Baltic Sea Danish part of the Baltic Sea |
54.56341 / 11.32816
Baltic Sea
GBHUL
|
Скорость: 8 kn Курс: 297.5° |
| 2026-05-16 14:29 | Обнаружено в море | Danish part of the Baltic Sea |
54.67794 / 12.42793
Baltic Sea
GBHUL
|
Скорость: 10.5 kn Курс: 235.1° |
| 2026-05-16 14:20 | Обнаружено в море | German part of the Baltic Sea |
54.69304 / 12.46581
Baltic Sea
GBHUL
|
Скорость: 10.7 kn Курс: 235.2° |
| 2026-05-16 12:29 | Обнаружено в море | Danish part of the Baltic Sea |
54.84095 / 12.94238
Baltic Sea
GBHUL
|
Скорость: 10.2 kn Курс: 250.5° |
| 2026-05-16 09:29 | Изменение морского района | German part of the Baltic Sea Swedish part of the Baltic Sea |
55.01387 / 13.78866
Baltic Sea
GBHUL
|
Скорость: 10.3 kn Курс: 249.3° |
| 2026-05-16 05:05 | Обнаружено в море | Swedish part of the Baltic Sea |
55.50535 / 14.75353
Baltic Sea
GBHUL
|
Скорость: 10.4 kn Курс: 240.2° |
| 2026-05-16 03:23 | Изменение морского района | Danish part of the Kattegat Swedish part of the Baltic Sea |
55.65041 / 15.19508
Kattegat
GBHUL
|
Скорость: 10.1 kn Курс: 236.5° |