BERGEN VIKING
Oil/Chemical Tanker
Current Trip
| Time Travelled | 26 mins |
|---|---|
| Remaining Time | 2 h, 49 mins |
| Distance Travelled | 4.99 νμ |
| Remaining Distance | 33.42 νμ |
| AVG Speed | 12.1 Κόμβοι |
| MAX Speed | 12.2 Κόμβοι |
| AVG Wind | 2.4 knots |
| MAX Wind | 2.6 knots |
| MIN Temp | 7.9°C / 46.22°F |
| MAX Temp | 8°C / 46.4°F |
| Βύθισμα | 6.1 μ |
| Λήψη | Τώρα |
Current Position
| Γ.Μήκος | --- |
|---|---|
| Γ.Πλάτος | --- |
| Κατάσταση | Under way using engine |
| Ταχύτητα | 12.1 Κόμβοι |
| Πορεία | 274.1° |
| Περιοχή | North Sea |
| Σταθμός AIS | T-AIS |
| Λήψη | Τώρα |
Info
Information
Η τρέχουσα θέση του πλοίου BERGEN VIKING είναι στην θαλάσσια περιοχή North Sea με συντεταγμένες 60.84760° / 4.88229°. Η θέση του πλοίου καταγράφηκε στις 2026-05-16 23:02 απο τους σταθμούς λήψης της εφαρμογής. Η ταχύτητα του πλοίου είναι 12.1 Κόμβοι και κατευθύνεται προς το λιμάνι AAGOTNES. Η εκτιμώμενη ώρα άφιξης όπως υπολογίστηκε απο το MyShipTracking είναι 2026-05-17 01:51 LT
Ο τύπος του πλοίου BERGEN VIKING (IMO: 9285213, MMSI: 257684000) είναι Oil/Chemical Tanker το οποίο κατασκευάστηκε το 2007 ( 19 χρονων ). Πλέει κάτω απο την σημαία [NO] Norway.
Σε αυτή την σελίδα μπορείτε να βρείτε πληροφορίες σχετικά με την τρέχουσα θέση του πλοίου, τις προηγούμενες διαδρομές του καθώς και άλλα δεδομένα. Σε περίπτωση που το πλοίο βρίσκεται εκτός κάλυψης εμφανίζεται το τελευταίο καταγεγραμμένο στίγμα
Η θέση του πλοίου BERGEN VIKING λήφθηκε απο το σύστημα AIS. To myshiptracking.com δεν φέρει καμία ευθύνη για την εγκυρότητα των δεδομένων.
Το τρέχων βύθισμα του πλοίου BERGEN VIKING όπως καταγράφηκε απο το AIS είναι 6.1 μέτρα
Weather
| Temperature | 8.1°C / 46.58°F |
|---|---|
| Wind Speed | 1 knots |
| Direction | 222° SW |
| Pressure | 1000.6 hPa |
| Humidity | 79.4 % |
| Cloud Coverage | 26 % |
Featured Company
Last Port Calls
| Port | Arrival | Departure | Time In Port |
|---|---|---|---|
| 2026-05-16 11:34 | 2026-05-16 22:36 | 11 h | |
| 2026-05-15 08:29 | 2026-05-15 15:58 | 7 h | |
| 2026-05-14 19:27 | 2026-05-15 08:04 | 12 h | |
| 2026-05-14 06:00 | 2026-05-14 09:53 | 3 h | |
| 2026-05-12 23:22 | 2026-05-13 12:54 | 13 h | |
| 2026-05-12 02:50 | 2026-05-12 11:38 | 8 h | |
| 2026-05-11 05:18 | 2026-05-11 15:07 | 9 h | |
| 2026-05-07 06:36 | 2026-05-07 15:13 | 8 h | |
| 2026-05-06 18:09 | 2026-05-06 22:33 | 4 h | |
| 2026-05-06 01:48 | 2026-05-06 13:30 | 11 h |
Last Trips
| Origin | Departure | Destination | Arrival | Distance | |
|---|---|---|---|---|---|
| 2026-05-15 17:58 | 2026-05-16 13:34 | 8.83 νμ | |||
| 2026-05-15 10:04 | 2026-05-15 10:29 | 1.18 νμ | |||
| 2026-05-14 11:53 | 2026-05-14 21:27 | 108.38 νμ | |||
| 2026-05-13 14:54 | 2026-05-14 08:00 | 108.68 νμ | |||
| 2026-05-12 13:38 | 2026-05-13 01:22 | 136.78 νμ | |||
| 2026-05-11 17:07 | 2026-05-12 04:50 | 136.93 νμ | |||
| 2026-05-07 17:13 | 2026-05-11 07:18 | 943.57 νμ | |||
| 2026-05-07 00:33 | 2026-05-07 08:36 | 37.30 νμ | |||
| 2026-05-06 15:30 | 2026-05-06 20:09 | 37.68 νμ | |||
| 2026-05-06 03:29 | 2026-05-06 03:48 | 0.76 νμ |
Events
| Ώρα | Συμβάν | Λεπτομέρειες | Θέση / Προορισμός | Πληροφορίες |
|---|---|---|---|---|
| 2026-05-16 22:37 | Αλλαγή κατάστασης | Under way using engine Moored |
60.82089 / 5.03982
NO AGO
|
Ταχύτητα: 8.6 kn Πορεία: 329° |
| 2026-05-16 22:36 | ΑΝΑΧΩΡΗΣΗ |
|
60.82089 / 5.03982
NO AGO
|
Ταχύτητα: 8.6 kn Πορεία: 329° |
| 2026-05-16 22:33 | Ξεκίνησε |
60.81262 / 5.04779
[NO] MONGSTAD
|
Ταχύτητα: 4.6 kn Πορεία: 358° |
|
| 2026-05-16 21:18 | Αλλαγή βυθίσματος | 6.1 5.3 |
60.81354 / 5.04144
[NO] MONGSTAD
|
Ταχύτητα: Πορεία: 158° |
| 2026-05-16 19:58 | Ο προορισμός άλλαξε | NO AGO NOMON |
60.81355 / 5.04144
[NO] MONGSTAD
|
Ταχύτητα: 0.1 kn Πορεία: 158° |
| 2026-05-16 12:07 | Αλλαγή κατάστασης | Moored Under way using engine |
60.81355 / 5.04143
[NO] MONGSTAD
|
Ταχύτητα: Πορεία: 158° |
| 2026-05-16 11:46 | Σταμάτησε |
60.81361 / 5.04174
[NO] MONGSTAD
|
Ταχύτητα: 0.1 kn Πορεία: 157° |
|
| 2026-05-16 11:34 | ΑΦΙΞΗ |
|
60.81285 / 5.04958
[NO] MONGSTAD
|
Ταχύτητα: 4.9 kn Πορεία: 164° |
| 2026-05-16 11:10 | Ξεκίνησε | --- |
60.82474 / 4.97182
NOMON
|
Ταχύτητα: 7.3 kn Πορεία: 354.8° |
| 2026-05-16 11:05 | Αλλαγή κατάστασης | Under way using engine At anchor |
60.81868 / 4.97305
NOMON
|
Ταχύτητα: 0.4 kn Πορεία: 333° |