ATRIA
Tug
Current Trip
ATRIA is out of coverage. Learn how you can join the community and extend the coverage to your area by clicking here!
| Time Travelled | 2 days |
|---|---|
| Remaining Time | --- |
| Distance Travelled | 43.32 nm |
| Remaining Distance | --- |
| AVG Speed | 7.5 Knots |
| MAX Speed | 10.7 Knots |
| AVG Wind | 7.7 knots |
| MAX Wind | 12.8 knots |
| MIN Temp | 24.7°C / 76.46°F |
| MAX Temp | 26°C / 78.8°F |
| Dybgang | 0 m |
| Position Modtaget | 2023-10-10 12:55 |
Current Position
| Longitude | --- |
|---|---|
| Latitude | --- |
| Status | Reserved for future amendment of Navigational Status for WIG |
| Fart | 0.1 Knots |
| Kurs | --- |
| Område | South Pacific Ocean |
| Station | T-AIS |
| Position Modtaget | 2023-10-10 12:55 |
Info
info
Information
The current position of ATRIA is in South Pacific Ocean with coordinates -12.05709° / -77.15216° as reported on 2023-10-10 12:55 by AIS to our vessel tracker app. The vessel's current speed is 0.1 Knots
The vessel ATRIA (MMSI: 760002980) is a Tug It's sailing under the flag of [PE] Peru.
In this page you can find informations about the vessels current position, last detected port calls, and current voyage information. If the vessels is not in coverage by AIS you will find the latest position.
The current position of ATRIA is detected by our AIS receivers and we are not responsible for the reliability of the data. The last position was recorded while the vessel was in Coverage by the Ais receivers of our vessel tracking app.
Weather
| Temperature | 25.2°C / 77.36°F |
|---|---|
| Wind Speed | 10 knots |
| Direction | 264° W |
| Pressure | 1009.9 hPa |
| Humidity | 82.4 % |
| Cloud Coverage | 50 % |
Featured Company
Limited time offer - Install a base station receiver to your area and list your company on MyShipTracking Free forever!
Last Port Calls
| Port | Arrival | Departure | Time In Port |
|---|---|---|---|
| 2026-05-14 19:20 | 2026-05-14 23:04 | 3 h | |
| 2026-05-12 15:51 | 2026-05-12 17:43 | 1 h | |
| 2026-05-07 13:36 | 2026-05-07 15:35 | 1 h | |
| 2026-05-04 21:34 | 2026-05-04 22:03 | 29 m | |
| 2026-05-03 20:59 | 2026-05-03 22:14 | 1 h | |
| 2026-04-29 16:20 | 2026-04-29 19:08 | 2 h | |
| 2026-04-25 17:51 | 2026-04-25 20:35 | 2 h | |
| 2026-04-20 19:51 | 2026-04-22 14:19 | 1 d | |
| 2026-04-20 18:56 | 2026-04-20 19:20 | 24 m | |
| 2026-04-19 19:55 | 2026-04-20 18:31 | 22 h |
Last Trips
| Origin | Departure | Destination | Arrival | Distance | |
|---|---|---|---|---|---|
| 2026-05-12 12:43 | 2026-05-14 14:20 | 61.09 nm | |||
| 2026-05-07 10:35 | 2026-05-12 10:51 | 120.93 nm | |||
| 2026-05-04 17:03 | 2026-05-07 08:36 | 75.09 nm | |||
| 2026-05-03 17:14 | 2026-05-04 16:34 | 32.18 nm | |||
| 2026-04-29 14:08 | 2026-05-03 15:59 | 162.32 nm | |||
| 2026-04-25 15:35 | 2026-04-29 11:20 | 119.31 nm | |||
| 2026-04-22 09:19 | 2026-04-25 12:51 | 109.62 nm | |||
| 2026-04-20 14:20 | 2026-04-20 14:51 | 2.26 nm | |||
| 2026-04-20 13:31 | 2026-04-20 13:56 | 1.62 nm | |||
| 2026-04-19 10:25 | 2026-04-19 14:55 | 17.59 nm |
Events
| Tid | Hændelsen | Detaljer | Position / Dest | Info |
|---|---|---|---|---|
| 2026-05-16 22:31 | STOP Sejllads | --- |
-2.71658 / -80.31484
A0000
|
Fart: 0.1 kn Kurs: -1° |
| 2026-05-16 22:19 | START Sejllads | --- |
-2.72491 / -80.31701
A0000
|
Fart: 6 kn Kurs: 300° |
| 2026-05-16 15:27 | STOP Sejllads | --- |
-2.71672 / -80.31616
A0000
|
Fart: 0.1 kn Kurs: 179° |
| 2026-05-16 14:55 | START Sejllads | --- |
-2.72469 / -80.31243
A0000
|
Fart: 7.3 kn Kurs: 150° |
| 2026-05-16 13:51 | STOP Sejllads | --- |
-2.71672 / -80.31622
A0000
|
Fart: 0.3 kn Kurs: 147° |
| 2026-05-16 12:35 | START Sejllads | --- |
-2.71845 / -80.32416
A0000
|
Fart: 9.5 kn Kurs: 257° |
| 2026-05-16 06:04 | STOP Sejllads | --- |
-2.71706 / -80.31575
A0000
|
Fart: 0.1 kn Kurs: 303° |
| 2026-05-16 05:36 | START Sejllads | --- |
-2.71925 / -80.32333
A0000
|
Fart: 6.6 kn Kurs: 262° |
| 2026-05-15 22:12 | STOP Sejllads | --- |
-2.71672 / -80.31594
A0000
|
Fart: Kurs: 209° |
| 2026-05-15 21:24 | START Sejllads | --- |
-2.71875 / -80.32047
A0000
|
Fart: 8.3 kn Kurs: 251° |